22/09/2023
Inwestycje

Zadania inwestycyjne osiedla na rok 2018 – propozycje Zarządu do budżetu miasta

Jak co roku Zarząd Osiedla składał propozycje zadań inwestycyjnych (tzw. Karty Zadań Inwestycyjnych) dotyczące naszego osiedla. W chwili obecnej kwota planowana na realizację KZI wynosi 3 mln PLN dla wszystkich osiedli.  Jeśli weźmiemy pod uwagę potrzeby chociażby naszego osiedla to niewiele. Co prawda trwa dyskusja dotycząca przyszłych kompetencji Rad Osiedli, i jeśli w wyniku tych negocjacji kwota KZI wzrośnie, to informacja o tym zostanie podana w ostatnim kwartale 2017 r.

Propozycje zgłoszone przez samorządy osiedla są teraz analizowane przez urzędników pod kątem możliwości realizacji, kosztów i zgodności z przepisami. Następnie te pozytywnie zweryfikowane, zostaną zapisane w projekcie budżetu miasta na 2018r. Ostatecznie o tym, które zadania będą realizowane w roku 2018 dowiemy się w grudniu, kiedy radni uchwalą budżet miasta na 2018 r. Mamy nadzieję, że chociaż jedna ze zgłoszonych przez nas propozycji zostanie zrealizowana.

Dodajmy jeszcze, że co roku nasze propozycje są ponawiane, albo dopisujemy nowe/inne zadania – tak aby wszystkie nasze potrzeby miały szansę na realizację. W latach poprzednich były to m.in remonty Zagrodniczej, Wieśniaczej, sięgaczy Włościańskiej, remont chodników czy rewitalizacja Czarnej Wody (którą liderzy WBO wzięli finalnie we własne ręce).

Na rok 2018 Zarząd Osiedla – przy aprobacie Rada Osiedla, zgłosił następujące zadania:

– kompleksowy remont nawierzchni w ciągu ulicy Wieśniaczej z kanalizacją burzową,
– odtworzenie nawierzchni w ciągu ulic Kolumba /Marco Polo,
– rewitalizacja terenu po starej betoniarni przy ul. Strachocińskiej (w kontekście stworzenia miejsca kulturalno-rekreacyjnego).

Pamiętajcie Państwo, że od lutego do maja 2018 będą trwały konsultacje otwarte na temat KZI dla naszego osiedla na rok 2019 – poprosimy wtedy o kolejne Państwa sugestie.

1 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Jeden komentarz do “Zadania inwestycyjne osiedla na rok 2018 – propozycje Zarządu do budżetu miasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *