//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Wystartowała kolejna edycja programu „Złap deszcz”

W poniedziałek, 3 lutego wystartowała nowa edycja programu „Złap deszcz 2020”, który ma zachęcić wrocławian do zbierania wody deszczowej. Tym razem budżet programu został dwukrotnie zwiększony: z 250 do 500 tysięcy złotych. Wnioski o udzielenie dotacji można składać do 30 września 2020 r.

Program „Złap deszcz 2020” to druga edycja projektu, zaproponowanego przez Biuro Wody i Energii Urzędu Miejskiego Wrocławia. Pomaga on mieszkańcom Wrocławia efektywniej gospodarować wodą opadową na własnej posesji. Dzięki niemu więcej gospodarstw wykorzystuje wodę opadową do celów gospodarczych, np. do podlewania własnych ogrodów, jednocześnie ograniczając zużycie wody do picia.

Pobierz wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami.


Powstał także „Katalog dobrych praktyk„, czyli zasady zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi na obszarze zabudowanym”. Katalog przygotowano w odpowiedzi na obserwowane zmiany klimatu przejawiające się m.in. postępującą suszą i występowaniem nawalnych deszczy.

W Katalogu przedstawione są możliwości zagospodarowania wód opadowych na terenach: budownictwa, jednorodzinnego, wielorodzinnego, obiektach usługowych, i sportowych oraz terenach rekreacyjnych.
W katalogu znajdziesz niezbędne informacje na temat planowanych mikroinwestycji w projekcie „Złap deszcz”.

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *