//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Wspomnienia z Biesiady Kresowej 2014

U zbiegu ulic Leśnej i Wałowej, co dwa lata odbywa się wzruszające spotkanie – Biesiada Kresowa.

Jest to impreza, którą organizują mieszkańcy naszego osiedla, aby przypominać o historii osadników Wojnowa przybyłych tu z Polski południowo-wschodniej w pierwszych latach po II Wojnie Światowej. Spotykają się przesiedleńcy m.in. ze Lwowa i Tarnopola, ich dzieci i wnuki a także sympatycy. Opowiadamy o swojej historii, naszych korzeniach, wspominamy tych których już nie ma, a którzy tworzyli to osiedle od podstaw.

Organizowane są wystawy pamiątek, koncerty kapel kresowych, lwowska potańcówka, wspólne śpiewanie piosenek lwowskich. W ostatnią sobotę – 6 września  atmosfera była niepowtarzalna, pełna wzruszeń i spotkań – także po latach.  Panie przygotowały tradycyjne potrawy kuchni kresowej, kosztowaliśmy także piwa uwarzonego specjalnie na tę okazję .

Cztery pokolenia bawiły się  cudownie,  niemal do białego rana. Biesiada Lwowska to doskonała lekcja integracyji międzypokoleniowej!
Jesteśmy dumni z naszej historii i  korzeni naszych ojców. Pamiętajmy i wspierajmy to, co jeszcze ocalało z tamtych lat.

Do zobaczenia  – widzimy się za dwa lata!

Rada Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów wspiera Biesiadę organizacyjnie i finansowo. Bardzo dziękujemy za wsparcie logistyczne  Księdzu Proboszczowi Wojciechowi Jaśkiewiczowi. 

KLIKNIJ W ZDJĘCIE ABY OBEJRZEĆ CAŁĄ GALERIĘ ZDJĘĆ Z BIESIADY KRESOWEJ !

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *