//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Wniosek o zmiany w taborze na linii 115 i 118

Wniosek o zmiany w taborze na linii 115 i 118

______________________________________________________

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
50-316 Wrocław, ul. B. Prusa 75-79

Wrocław 2014.08.12

Wniosek o pilne zmiany w taborze na linii autobusowej 115 i 118

Szanowni Państwo,

W ślad za Państwa informacją, o wprowadzeniu zmian w taborze autobusów tzw. krótkich, Zarząd Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów wnosi o pilną rewizję i i zmiany w taborze autobusów obsługujących linię nr 115 i 118. Uzasadnienie.

Linie te, od wielu lat obsługiwane są częściowo przez pojazdy wysłużone, stare, w katastrofalnym stanie technicznym. Zarząd Osiedla a także mieszkańcy zauważają, że nawet umiejętności zawodowe kierowców nie są w stanie zniwelować dyskomfortu podróżowania takimi pojazdami. Autobusów nie można prowadzić w sposób bezpieczny, a pasażerowie na własnej skórze odczuwają skutki nadmiernej „zrywności” podczas ruszania z postojów, czy manewrów nawet minimalnego hamowania. Sytuacje, w których pojazdy muszą gwałtownie zahamować, graniczą z utratą zdrowia przez
podróżujących – i proszę wybaczyć, nie ma w tym żadnej przesady.

Kolejnym argumentem, który należy uwzględnić, są ogromne opóźnienia w kursowaniu na linii 115 – spowodowane notorycznym zakorkowaniem trasy. Niech przemówi Państwu do wyobraźni fakt, braku klimatyzacji latem czy optymalnego ogrzewania zimą w autobusach, których dojazd z pętli pl. Grunwaldzki do pętli Łany, wydłuża się podczas godzin szczytu z 20 minut do 1,5 godziny. 

Z powodu złego stanu technicznego pojazdy notorycznie ulegają uszkodzeniu, powodując przestoje, opóźnienia czy tzw. „wypadanie kursów z rozkładu”. O ile taka sytuacja jest dopuszczalna na trasach obsługiwanych przez alternatywne linie np. w centrum, o tyle na trasie Łany – Pl. Grunwaldzki taka sytuacja jest NIEDOPUSZCZALNA! Tu nie ma alternatywnych linii autobusowych czy tramwajowych, tak więc braki techniczne pojazdów uniemożliwiają normalną drogę do szkoły czy pracy.

Kolejnym argumentem niech będzie fakt lawinowego przyrostu ilości pasażerów na trasie linii 115. Rok 2013 i 2014 przyniósł m.in. rozbudowę nowych osiedli na trasie tej linii, przyrost zatrudnienia w okolicznych zakładach pracy (np. Volvo, 3M). Z uwagi na powyższe, Zarząd Osiedla wnosi o:

– pilną rewizję taboru na liniach 115 i 118
– wymianę wysłużonych pojazdów na ww liniach w trybie pilnym.

W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt. Służmy także opiniami pasażerów – mieszkańców naszych osiedli. Zachęcamy także naszych mieszkańców do wyrażania opinii o stanie technicznym taboru na ręce Zarządu Osiedla oraz Państwa Biura Obsługi. Prosimy o informację o podjętych przez Państwa krokach w ww sprawie.

Z poważaniem i nadzieją na owocną współpracę

Renata Piwko-Wolny
Przewodnicząca Zarządu Osiedla
Strachocin-Swojczyce-Wojnów

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *