22/09/2023
Komunikacja

Wniosek o badanie napełnień linii 115 i zmianę taboru

Wydział Transportu UMDyrektor Wydziału: Marek Czuryło

Dotyczy: badania napełnienia pojazdów na linii 115

Szanowni Państwo, Zarząd Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów wnosi ponownie o pilne wykonanie badań napełnienia pojazdów na linii 115 oraz ich rzetelną analizę pod kątem zmian w taborze i w rozkładzie jazdy.

Jak Państwa wielokrotnie informowaliśmy,  obserwujemy stale rosnącą liczbę pasażerów na linii 115. Ostatni rok przyniósł m.in. dalszą rozbudowę nowych osiedli na trasie linii 115 i 118, a także przyrost zatrudnienia w okolicznych zakładach produkcyjnych (np. Volvo, 3M). W godzinach szczytu, przystanki przy ulicy Swojczyckiej (Swojczycka, Magellana) – odnotowują nawet do kilkudziesięciu wsiadających na jeden kurs (odnotowano 30-40 wsiadających np. na przystanku Magellana). 
W ostatnich tygodniach nagminne są sytuacje, że z przystanków Niedziałkowskiego, Mikołowska, Swojczyce, Magellana oraz Monopolowa, autobusy nie zabierają wszystkich oczekujących pasażerów.
Przypomnę także Państwu fakt, że Gmina Czernica zorganizowała w ostatanich tygodniach bezpłatną komunikację wewnątrz gminy i dowozi swoich mieszkańców do pętli Łany, co dodatkowo obciąża linię 115 i 118.
Dlatego z uwagi na powyższe, wnoszę o:
1. pilne zmiany w taborze linii 115, poprzez wprowadzenie „długich autobusów” w godzinach szczytu od 6.00 do 9.00 oraz od 14.00 – 21.00
2. dostosowanie rozkładu jazdy do realnych potrzeb osiedli.

Zdaniem Zarządu Osiedla ww zmiany powinny być wprowadzone w trybie natychmiastowym, ze względu lawinowo rosnącą liczbę pasażerów. Zmiany te powinny być poprzedzone badaniami napełnienia autobusów, jednakże Zarząd Osiedla uczula, że powinny być przeprowadzone w okresie nie krótszym niż 3-5 dni. Obserwacja jednodniowa nie da Państwu pełnego obrazu sytuacji. Badania powinny być przeprowadzone w terminie do 14 dni od daty tego pismo, jeszcze w sezonie zimowym. Badanie sugerujemy przeprowadzić w godzinach od 6.00 do 9.00 w kierunku „do Centrum”, oraz od 14.00 do 21.00 z kierunku „do Wojnowa”. W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt. Służymy także opiniami mieszkańców naszych osiedli oraz pomocą ze strony Zarządu Osiedla.

Prosimy o informację o podjętych przez Państwa krokach w ww sprawie.


Z poważaniem
Renata Piwko-Wolny
Przewodnicząca Zarządu Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Jeden komentarz do “Wniosek o badanie napełnień linii 115 i zmianę taboru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *