21/09/2023
IntegracjaSpołeczność

Weekend zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

Zbliża się koniec roku, w którym Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury. Weekend zamknięcia obchodzić będziemy 15-18 grudnia. W programie multiwidowisko „Niebo” w Hali Stulecia i mnóstwo wydarzeń rozgrywających się w całym mieście.

 Czynny udział w tych wydarzeniach bierze nasze lokalne stowarzyszenie Grupa z Pasją wraz z liczną grupą dzieci, młodzieży i dorosłych z naszych osiedli – zapraszamy w ich imieniu do Hali Stulecia.

Ceremonią zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 będzie multiwidowisko „Niebo” przygotowane w Hali Stulecia przez Chrisa Baldwina, kuratora ds. performance. Będzie można zobaczyć je 17 grudnia o godz. 14.30 i 19 oraz 16 grudnia w czasie otwartej próby generalnej. – Wystąpi ponad 200 wykonawców, w tym orkiestry z Polski i Izraela.

Najmłodsza artystka ma 2 lata, a najstarsza 87 lat – mów Chris Baldwin. – Najbardziej mnie cieszy, że w widowisku występują zwykli mieszkańcy Wrocławia – podkreśla. – Opowiemy wspólnie historię miasta XX wieku, na którą złoży się niezwykła gra świateł i dźwięku. Naszym głównym zadaniem jest wciągnięcie widzów w środek widowiska, w którym obok muzyków pojawią się też duchy Wrocławia, które otwierały ESK 2016. Jednak najważniejsi są mieszkańcy, to oni będą opowiadać historię – uważa Baldwin.

Szczegółowe informacje na temat weekendu zamknięcia ESK 2016 oraz wszystkich wydarzeń z tym związanych dostępne są na stronie wroclaw.pl oraz na fp wydarzenia na Faceboku: 

Weekend zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

Weekend Zamknięcia Programu ESK Wrocław 2016

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *