01/10/2023
AktualnościInwestycjeKolej Aglomeracyjna

W oczekiwaniu na zakończenie remontu linii kolejowej L292

Jeszcze w marcu bieżącego roku zniecierpliwieni przedłużającym się remontem linii kolejowej L 292 oraz brakiem informacji ze strony inwestora i wykonawcy na temat postępów całej inwestycji wystąpiliśmy do PKP PLK oraz UMWD z listą pytań dotyczących całego remontu oraz infrastruktury kolejowej w obrębie naszych osiedli.

Kluczowe pytania dotyczyły oczywiście terminu uruchomienia połączeń pasażerskich, pełnej informacji o planowanej trasie pociągów oraz tego z jaką częstotliwością będą kursowały. Zgłosiliśmy również wniosek o podniesienie zabezpieczeń na przejazdach kolejowych oraz ułatwienia związane z przejściem dla pieszych w obrębie stacji Wrocław Swojczyce i planowaną pętlą tramwajowo – autobusową na Swojczycach. Pisma dostępne są poniżej:

W miesiącu kwietniu otrzymaliśmy odpowiedzi na naszą korespondencję zarówno od PKP PLK jak i od UMWD (w załączniku poniżej). Niestety wynika z nich, że tak naprawdę nikt nic nadal nie wie i nie może, albo nie chce. Z doniesień medialnych przekazanych przez PKP okazuje się, że podawany wcześniej czerwcowy termin przywrócenia połączeń jest już nieaktualny i kolejny termin grudzień 2021 też może stać pod znakiem zapytania.

Ciężko to komentować ze spokojem, szczególnie obsewując postęp prac na poszczególnych odcinkach, gdzie przeważnie nic od dłuższego czasu się nie dzieje, a czas nadal ucieka. Pozostaje tylko pytanie, czy ten remont kiedykolwiek w ogóle się skończy?

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *