01/10/2023
Komunikacja

Uwagi w funkcjonowaniu linii 115 i 118

Pismo do Wydziału Transportu i MPK dotyczące uwag w funkcjonowaniu linii 115 i 118. 

Wydział Transportu Urzędu Miejskiego
ul. GABRIELI ZAPOLSKIEJ 4; 50-032 Wrocław 

DW: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne


Szanowni Państwo,

Zarząd Osiedla Strachocin – Swojczyce-Wojnów ponownie wnosi o pilne działania zwiększające efektywność linii 115 na odcinku Rondo Reagana<-> pętla Łany.
Z uwagi na fakt lawinowego zasiedlania osiedli Olimpia Port i Wojnowa, po raz kolejny obserwujemy przeciążenie linii 115. Nie uchodzi naszej uwadze fakt, że większość autobusów na tej linii to pojazdy krótkie. Nagminnie powtarza się fakt pozostawiania pasażerów na przystankach – już od słupka Mikołowska/Swojczycka.

Dodatkowo mieszkańcy zgłaszają problemy z wypadającymi kursami – jest to zjawisko nagminnie zgłaszane przez mieszkańców. Chciałabym zaznaczyć, że nie jest to spowodowane wyłącznie zatorami w ciągu ulic Mickiewicza/Swojczycka/Stachocińska, ale mieszkańcy wskazują na nieefektywność linii spowodowaną nieuzasadnionymi zjazdami niektórych kursów na zajezdnię. W ostatnim czasie mamy wiele zgłoszeń pomiędzy godzinami 8.30 – 10.30 oraz 14.00 – 16.00. Na linii 118 mieszkańcy wskazują na niesymetryczność rozłożenia kursów. W godzinach szczytu przerwa w kursach na Wojnów wynosi nawet 1,5h – np. od kursu 15:26 do kursu 16:57 z przystanku „Kwidzyńska” w kierunku Sępolno/Wojnów. Przerwa ta niepotrzebnie wydłuża powroty do domu mieszkańców dojeżdżających z okolic np. Kromera (przykładem są dzieci z gimnazjum nr 49 (ul. Brucknera 10).

Wnosimy o:
– ponowne pilne badanie napełniania pojazdów na linii 115,
– skierowanie na trasę linii 115 autobusów długich w szczycie porannym i popołudniowym,
– zwiększenie częstotliwości pojazdów na linii 118 do dwóch kursów na godzinę, w porannym i popołudniowym szczycie Prosimy o natychmiastową reakcję. Proszę o informację pisemną, kiedy zostaną podjęte działania z Państwa strony.

Z poważaniem

Renata Piwko-Wolny
Przewodnicząca Zarządu Osiedla
Strachocin-Swojczyce-Wojnów

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Jeden komentarz do “Uwagi w funkcjonowaniu linii 115 i 118

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *