21/09/2023
WBO

UWAGA – WAŻNE INFO NA TEMAT WBO 2017!

UWAGA – WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT WBO 2017! 

Drodzy mieszkańcy osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów. Jesteśmy po spotkaniu liderów WBO, na którym podjęliśmy rozmowy na temat promocji lokalnych projektów. Parę słów wyjaśnienia na początek, aby uporządkować i wyjaśnić. W tym roku możecie Państwo głosować RÓWNOCZEŚNIE na 4 projekty: 

  • – jeden do 750 tysięcy lokalny
  • – jeden do 250 tysięcy lokalny
  • – dwa projekty ogólnomiejskie. 

Przez 4 lata wygraliśmy (jako osiedle) wiele projektów dzięki zaangażowaniu liderów, a także dzięki Waszym głosom i solidarności. Dlatego jest sprawa i trzeba nam Waszej opinii 🙂 Jeśli chodzi o projekt lokalny do 250 tysięcy liderzy nie mieli problemu z wyborem: chcą promować  „Swojczycki Park Czarna Woda” – łódka, kajak, relaks… – etap 2″. I już! 

Natomiast jeśli chodzi o projekty duże do 750 tysięcy, liderzy musieli podjąć trudną decyzję. Zgłoszono dwa bardzo potrzebne i bardzo interesujące lokalną społeczność. Aby udało się zebrać odpowiednią ilość głosów i wygrać w naszym rejonie (bo wygra tylko jeden projekt!), musimy zebrać minimum 2200 głosów tylko na jeden z projektów.

Dlatego liderzy wstępnie zdecydowali, aby popierać i promować tylko jeden z nich, a mianowicie: „Chodniki i przejścia dla pieszych na Swojczycach, Strachocinie i Wojnowie”, a drugi z projektów „Rewitalizacja Parku Rekreacyjnego Mikołowska etap I” na przykład wycofać i zgłosić w przyszłym roku.

Dlaczego wycofać? Bo wtedy liderzy unikną przypadkowego rozdrobnienia głosów na dwa projekty. Aby być uczciwym wobec Państwa oczekiwań (bo wiemy, że wiele osób czeka na Mikołowską od wielu lat), liderzy postanowili zapytać o Państwa zdanie i wtedy podjąć ostateczną decyzję. Ponieważ projekt Mikołowskiej – liderka Renata – może wycofać tylko do piątku – czasu na decyzję jest mało… 

Liderzy pytają zatem: czy zgadzacie się na takie rozwiązanie? Czy macie inne zdanie? Co o tym sądzicie? Przeanalizujcie sobie sytuację i dajcie znać! Na odpowiedzi i komentarze czekamy do piątku do 12.00. Na ewentualne Wasze pytania odpowiedzą: – „Chodniki i przejścia dla pieszych na Swojczycach, Strachocinie i Wojnowie” – Rafał Pietrzak– „Rewitalizacja Parku Rekreacyjnego Mikołowska etap I” – Renata Piwko-Wolny

PS: nie chodzi tu o rywalizację projektów – tylko o współpracę i wspólną wygraną dla osiedla !!

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *