01/10/2023
InwestycjeKomunikacja

UWAGA! – ul. Kowalska zamknięta na wysokości 3M w kierunku ul.Miłoszyckiej – wprowadzono objazdy przez Sępolno

Na osiedlu Kowale trwa przebudowa i budowa sieci wodociągowej oraz budowa kanalizacji wraz z przepompownią ścieków. To ogromna inwestycja, która wymaga sporych zmian w organizacji ruchu. W ten weekend prace wkraczają w kolejny etap, dlatego od 28 czerwca zostaje wprowadzona zmieniona organizacja ruchu. 

Pismo w sprawie organizacji ruchu

Zmiana organizacji ruchu polegać będzie na połączeniu już wprowadzonej organizacji na ul. Kowalskiej jednego kierunku ruchu na odcinku od ul. Czajczej do ul. Olsztyńskiej w kierunku ulicy Jana III Sobieskiego, a także na odcinku od skrzyżowania z ulicą Lechitów do granicy robót w kierunku ul. Miłoszyckiej przy ruchu jednokierunkowym w stronę ulicy Jana III Sobieskiego, dodatkowo wyłączenie z ruchu ul. Kowalskiej między ul. Lechitów, a ul. Węgoborską, oraz ul. Działdowskiej na odcinku od ul. Tczewskiej do ul. Kowalskiej.

Dla kierunku al. Jana III Sobieskiego – Strachocińska

Objazd dla pojazdów do 3,5t

ulicami: Jana III Sobieskiego, Brucknera, Kochanowskiego, Braci Śniadeckich, Chopina, Różyckiego,

Paderewskiego, Mickiewicza, mostami Chrobrego (15t) do ulicy Swojczyckiej

Objazd dla pojazdów pomiędzy 3,5t, a 15t

ulicami: Jana III Sobieskiego, Brucknera, Kochanowskiego, następnie za pomocą tablicy graficznej F-8 oraz komunikatu ITS zostanie pokazany dojazd do drogi 455 (ulica Strachocińska – rondo BŁD) przez pl. Grunwaldzki, MC. Skłodowskiej, Wróblewskiego, Wystawową, Mickiewicza, mostami Chrobrego (15t), Swojczycką, Strachocińską do BŁD

Objazd dla pojazdów powyżej 15t

ulicami: Jana lll Sobieskiego, Brucknera, Kochanowskiego, następnie za pomocą tablicy graficznej F-8 oraz komunikat ITS zostanie pokazany dojazd do drogi 455 (ulica Strachocińska – rondo BŁD) przez pl. Grunwaldzki, pI. Wróblewskiego, ul. Traugutta, ul. Krakowską, Opolską do Wschodnie Obwodnicy Wroclawia (BŁD)

Inwestycja wywoła również zmiany w komunikacji, które wchodzą w życie 27 czerwca.

Autobusy linii 118 będą kursowały w skróconej relacji od pętli na Rędzinie do skrzyżowania ulicy Kowalskiej i Tczewskiej, od ulicy Toruńskiej przez ulicę Kwidzyńską, Działdowską i Tczewską.
W kierunku przeciwnym od skrzyżowania ulicy Kowalskiej i Tczewskiej autobusy linii 118 zostaną skierowane objazdem przez ulicę Chłopską do ulicy Kowalskiej.

Na odcinku od pętli przy 3M przy ulicy Kowalskiej do pętli na Sępolnie lub Wojnowie zostaną uruchomione kursy linii zastępczej 718. 

Nocne kursy linii 241 realizowane w kierunku centrum miasta nadal będą kursowały z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Kowalskiej, Działdowskiej i Kwidzyńskiej, a w kierunku przeciwnym od ulicy Działdowskiej zostaną skierowane przez ulicę Tczewską, Kowalską i Chłopską do ulicy Kowalskiej.

Prace potrwają do końca wakacji. – źródło: www.wroclaw.pl


0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *