21/09/2023
Komunikacja

Uwaga! Od 23.09 zmiana w sygnalizacji świetlnej przy SP nr 53 w godzinach od 7.00 do 9.00

Rada Osiedla informuje wszystkich mieszkańców oraz użytkowników dróg, że z dniem 23 wrzesień 2014 na zlecenie Wydziału Inżynierii Miejskiej we Wrocławiu inspektorzy ZDiUM wprowadzili na próbę zmiany w oprogramowaniu sygnalizacji świetlnej na wysokości przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 53 przy ul. Strachocińskiej.

Zmiany polegają m.in na limitowaniu pojazdów jadących  w kierunku miasta i mają za zadanie upłynić ruch w ciągu ul. Strachocińskiej i Swojczyckiej. Cykl limitujący przejazd obowiązuje tylko w godzinach od 7.00 do godziny 9.00 w dni powszednie. Poza tymi godzinami sygnalizacja działa jak dotychczas. Zmiany w podanych godzianach są monitorowane przez inspektorów ZDiUM i stanowią jeden z elementów badania natężenia ruchu na osiedlach oraz poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu.

W okresie testowania nowych ustawień sygnalizacji  w podanych godzinach przejście dla pieszych ma być również monitorowane przez Straż Miejską lub patrol Policji. W tym czasie (7.00-9.00) nie działa „ręczne załączanie” zielonego światła dla pieszych, sygnalizacja umożliwiająca przejście pieszym załącza się wtedy automatycznie w określonych przedziałach czasowych. Możliwa jest również sytuacja w zależności od natężenia ruchu, że pojazdy jadące w kierunku miasta mają światło czerwone, gdy równolegle pojazdy jadące w kierunku z miasta mają światło zielone.

Prosimy o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności w związku z wprowadzonymi zmianami. Po okresie testowym ok 2-3 tygodni będzie podjęta ostateczna decyzja o ewentualnym pozostawieniu wprowadzonych ustawień lub przywróceniu dotychczasowego systemu zarządzającego sygnalizacją w tym miejscu. O wszelkich zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować…

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *