//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

UWAGA! Linia 715 pojedzie od września przez Biskupin

W nawiązaniu do prowadzonej z Wydziałem Transportu korespondencji w sprawie zmian na linii 715 i 118 – Pismo w sprawie zmian na liniach 715 i 118 – otrzymaliśmy pod koniec lipca pozytywną odpowiedź na nasze wnioski i postulaty mające usprawnić obsługę komunikacyjną naszych osiedli:

Pismo z WTR – WTR-ZT-715B.pdf

Oznacza to, że z dniem 2 września 2019 roku zostanie zmieniony przebieg linii 715 (zmiana trasy zostaje wprowadzona pilotażowo na okres 3 miesięcy). Linia ta będzie kursowała na następującej trasie:

Swojczyce – Swojczycka – mosty Chrobrego – Monte Cassino – Dembowskiego – Tramwajowa – Wróblewskiego – Wajdy – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana (peron 1) – Reja

Reja – Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wajdy – Wróblewskiego – Tramwajowa – Dembowskiego – Monte Cassino – mosty Chrobrego – Swojczycka – Swojczyce

Linia 715 zamiast dublować trasę linii 115 będzie stanowić od września rozszerzenie oferty komunikacyjnej, dzięki czemu nie tylko będzie ułatwiony dojazd do Sępolna, ale również do Biskupina i Bartoszowic. Zmiana ta jest motywowana utworzeniem dla mieszkańców Swojczyc, Strachocina i Wojnowa sprawnego połączenia autobusowego z Wielką Wyspą przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnego czasowo połączenia z pl. Grunwaldzkim.

Przypomnijmy, że linia 715 od samego początku miała kursować inną niż 115 trasą, jednak Wydział Transportu zdecydował uruchomić ją jako klasyczną linię szczytową, która miała za zadanie wyłącznie usprawnić komunikację mieszkańców Swojczyc z Rondem Reagana. – Mamy linię szczytową na Swojczyce, od stycznia pojedziemy 715!

Rada Osiedla widząc potencjał tej linii nalegała jednak od początku na zmianę trasy zgodnie z naszymi sugestiami. Dzięki temu zyskujemy połączenie, które będzie ułatwiać studentom, uczniom, rodzicom oraz pozostałym mieszkańcom dojechać do szkół, przedszkoli, uczelni i akademików oraz placówek medycznych i handlowych znajdujących się na Wielkiej Wyspie.

Dziękujemy Wydziałowi Transportu za merytoryczną dyskusję na ten temat i co najważniejsze pozytywną decyzję.

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *