//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Szare na zielone – czyli zmienia się otoczenie SP 53 na Strachocinie

Nasze osiedla od lat może szczycić się wspaniałymi mieszkańcami, którzy poprzez swoja pomysłowość, kreatywność i pracę społeczną, od szeregu lat przyczyniają się do wielu pozytywnych zmian – szczególnie w starszej części osiedla.
Kolejną oddolną inicjatywą jest otoczenia Szkoły Podstawowej nr 53, które niebawem zmieni się nie do poznania.
Dzięki wspólnej inicjatywie Rady Rodziców i SP53, uzyskano dotację z programu „SZARE na ZIELONE prowadzonego przez Gminę Wrocław.

Rada Rodziców podjęła inicjatywę „Szare na Zielone” dla SP53, opracowała wniosek, projekt i przedstawiła go Dyrekcji Szkoły do akceptacji. Oczywiści pomysł Rady Rodziców został w pełni zaakceptowany przez Dyrektora Mariana Antosza, i już od dziś możecie Państwo oglądać rozwój prac ogrodu edukacyjnego dla dzieci.
Ogród, zlokalizowany będzie od frontu, w zacienionej części placówki, stworzy przyjazne miejsce dla uczniów w ciepłe dni. Będzie składać się z dwóch części: „Ogrodu edukacyjnego – letnia klasa” oraz „Deszczowego ogrodu wypoczynkowego” (różnorodność roślin i sposób nasadzeń tworzyć będzie naturalny system zagospodarowania wód opadowych). Powinien być gotowy „z pierwszym dzwonkiem”.

Ze strony Rady Rodziców zespół stanowiły Panie: Izabela Łozińska- Folga (opracowanie wniosku grantowego),  Agnieszka Pióro (projekt zagospodarowania ogrodu edukacyjnego) oraz Pani Katarzyna Grygiel.  Ze strony szkoły prace nadzorowała Pani Katarzyna Kozak, w imieniu Dyrekcji SP53.
Serdecznie dziękujemy! Następna inicjatywa i kolejna pozytywna zmiana na osiedlu!
Brawo!

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *