//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Sytuacja komunikacyjna – wnioskowane zmiany 3 marca na Komisji Bezpieczeństwa WTR

W związku z dramatyczną sytuacją komunikacyjną – na wniosek mieszkańców i po konsultacjach z Państwem – Zarząd Osiedla wystąpił o korekty w organizacji ruchu na osiedlach związanych z ograniczeniem tonażu w Strachocińskiej, regulacją ruchu na Wilczyckiej (np. poprzez ustawienie świateł Wilczycka/Strachocińska; tablice informacyjne, reglamentację ruchu poprzez sterowanie ręczne przez służby mundurowe,) oraz na osi Narciarska -Rolnicza (całkowity zakaz wjazdu w ulicę Narciarską z wyłączeniem obsługi bytowej i dojazdu do posesji).

Otrzymaliśmy informację od Wydziału Inżynierii Miejskiej, że na najbliższym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dniu 3 marca będą omawiane i zatwierdzane niektóre z tych propozycji.  Zarząd Osiedla przekaże przez spotkanie KBRD własne pomiary ilościowe i czasowe z naszych osiedli.

Poniżej odpowiedź:

„Witam

Odnośnie zmiany ograniczenia tonażu z 15 t na 3,5 t na wjeździe w ul. Strachocińską , uprzejmie informuję ,że projekt sankcjonujący taką zmianę zostanie przedstawiony na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dniu 3 marca i po zatwierdzeniu przekazany do ZDiUM do realizacji. Utrzymana zostanie pod znakiem tabliczka informująca o możliwości dojazdu pojazdów ciężarowych ( bez ograniczeń tonażu) do osiedli Wojnów , Strachocin, Swojczyce w godz. 9 – 11. Utrzymanie możliwości wjazdu jest konieczne ze względu na obsługę firm zlokalizowanych na Państwa osiedlach. Odnośnie zakazów skrętu w ulicę Narciarską z wyłączeniem mieszkańców , uprzejmie informuję, że taka organizacja ruchu  będzie nie do wyegzekwowania przez służby porządkowe w tym wypadku Policję , która jest jedynym organem powołanym do egzekwowania przestrzegania  przez kierowców znaków zakazu. Nie mniej jednak przestawię  Państwa propozycję na posiedzeniu KBRD w dniu 3 marca. W przypadku pozytywnej opinii  zostanie wykonany projekt i niezwłocznie wdrożony w terenie. W odniesieniu do sytuacji ruchowej na ul. Wilczyckiej pracownicy WIM prowadzą obserwacje na  skrzyżowaniu Wilczycka – Strachocińska jak również na trasach alternatywnych, które przejęły ruch z drogi Trestno – Blizanowice. Pozwoli to spojrzeć na problem w szerszym zakresie. Będziemy wdzięczni za przekazanie Państwa pomiarów i wniosków z prowadzonych obserwacji. 

Pozdrawiam Grażyna Nosek

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *