//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Sprawozdanie ze spotkania w Wydziale Transportu w dniu 29.11.2018

W dniu 29 listopada 2018 roku odbyliśmy spotkanie z przedstawicielami Wydziału Transportu na temat naszej dramatycznej sytuacji komunikacyjnej.

Jednym z głównych tematów spotkania była proponowana przez nas linia szczytowa na Swojczyce, o czym pisaliśmy w artykule – Uchwała Rady Osiedla w sprawie linii szczytowej na Swojczyce , jak również problemy z linią 115 – wiecznie przepełnione i opóźnione autobusy – oraz inne rozwiązania, które mają poprawić naszą komunikacyjną sytuację. Poniżej publikujemy oficjalną notatkę ze spotkania:

NOTATKA ZE SPOTKANIA Z PRZEDSTAWICIELAMI RADY OSIEDLA STRACHOCIN-SWOJCZYCE-WOJNÓW W DNIU 29.11.2018 r. W WYDZIALE TRANSPORTU URZĘDU MIEJSKIEGO WROCŁAWIA

Na spotkaniu w którym uczestniczyli:

Wiceprzewodniczący Rady Osiedla – Mariusz Tokarz
Radny – Stanisław Piątek
Kierownik Działu Zarządzania Transportem Publicznym – Arkadiusz Worońko
Koordynator Zespołu ds. Przetargów, Rozliczeń i Kontroli – Andrzej Tabaka
Przedstawiciel WTR – Michał Nagrodzki
Przedstawiciel WTR – Marcin Banasiak
Przebieg spotkania:

Omówiono wyniki badań napełnień przeprowadzonych na linii 115 obsługującej osiedla Swojczyce, Strachocin i Wojnów. Wyniki wykazały, że głównymi przyczynami znacznych napełnień są:
opóźnienia odjazdów autobusów w porannym szczycie komunikacyjnym,
przyrost liczby mieszkańców tego rejonu miasta związany z rozbudową osiedla Olimpia Port
zastąpienie jednego z porannych kursów autobusu przegubowego mniejszym pojazdem typu SOLO (związane z aktualnie prowadzonym remontem ulicy Wędkarzy),
uruchomienie przez gminę Czernica bezpłatnych autobusowych linii dowozowych do pętli Wojnów.
W celu pilnego rozwiązania omawianych problemów, Wydział Transportu zaproponował korektę rozkładów jazdy polegającą na zwiększeniu ilości odjazdów pomiędzy godziną 7:00 a 7:40 przed południem. Skutkiem tego rozwiązania będzie mniejsza częstotliwość bezpośrednio po szczycie komunikacyjnym.
Omówiono propozycję nowej linii szczytowej zgłoszoną przez Radę Osiedla w relacji rondo (przystanek Swojczyce) – pl. Grunwaldzki (przez ul. E. Dembowskiego), która miałaby pomóc w rozwiązaniu problemu znacznych napełnień w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego oraz wzmocnić ofertę komunikacyjną miasta w związku z planowanym remontem linii kolejowej obsługującej osiedla.
Wydział Transportu zaprezentował trzy warianty nowej linii szczytowej obsługującej osiedle Swojczyce:
rondo (przystanek Swojczyce) – pętla Sępolno,
rondo (przystanek Swojczyce) – Grunwaldzki (przez ul. A. Mickiewicza),
rondo (przystanek Swojczyce) – Grunwaldzki (przez ul. S. Moniuszki).
Do dalszej analizy, jako akceptowany przez obie strony spotkania, został wybrany wariant: rondo (przystanek Swojczyce) – pl. Grunwaldzki (przez ul. A. Mickiewicza) z głównym przystankiem przesiadkowym w kierunku centrum miasta: Kliniki oraz przystankiem pętlowym przy ulicy C.K. Norwida (bez wjazdu na rondo R. Reagana).
W aspekcie dalszego rozwoju osiedla oraz nowych inwestycji mieszkaniowych w rejonie ulic Miłoszyckiej, Byczyńskiej i Ceglanej Rada Osiedla wniosła o rozważenie w przyszłości możliwości zwiększenia częstotliwości kursowania linii 118 lub wdrożenie alternatywnego rozwiązania w postaci linii szczytowej na kierunku Swojczyce – Kowale.
Rada Osiedla poprosiła o niezwłoczne uruchomienie nowej linii szczytowej w relacji rondo (przystanek Swojczyce) – pl. Grunwaldzki (przez ul. A. Mickiewicza) oraz o pilne poinformowanie o terminie jej uruchomienia.

Sporządził: Marcin Banasiak

W najbliższych dniach Wydział Transportu ma podjąć ostateczne decyzje w kwestiach proponowanych przez nas zmian, w tym głównie linii szczytowej oraz zwiększenia ilości autobusów przegubowych na linii 115. Czekamy teraz na odpowiedź – po jej otrzymaniu będziemy Państwa na bieżąco informować o zmianach…

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Jeden komentarz do “Sprawozdanie ze spotkania w Wydziale Transportu w dniu 29.11.2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *