01/10/2023
Inwestycje

Spotkanie robocze Rada Osiedla – Skanska

W dniu 20.10.2016 odbyło się spotkanie robocze i wizja lokalna, w której uczestniczyli przedstawiciele Rady Osiedla, mieszkańców i Wykonawcy Skanska.

Na spotkaniu poruszono m.in. problem zgłoszony przez mieszkańców osiedla Nowy Port, dotyczący utrudnień w codziennej eksploatacji ulicy Chałupniczej w kontekście prowadzonej inwestycji Miłoszycka/Rondo/Swojczycka.

Wykonawca poinformował o poważnych kolizjach w warstwie infrastruktury podziemnej, które powodują opóźnienia na odcinku Chałupnicza/Rondo. Dla zainteresowanych: przebieg kanału tłocznego jest inny niż wynikało to z dokumentacji technicznej. Wykonawca dokonywał „odkrywek” w wielu miejscach, aby zlokalizować kanał. Wykonawca oczekiwał na zmiany, które wdrażało MPWiK.
Po wizji lokalnej Wykonawca zobowiązał się, że jutro tj w piątek 21 października, poprawi jakość „ciągu pieszego”
na odcinku rondo <- >Chałupnicza, poprzez zagęszczenie pobocza i jego wydzielenie.

Dodatkowo, uwzględniając uwagi Rady Osiedla, ustalono przebieg prac w okresie Wszystkich Świętych:
– w dniach 21-24 października zakończone zostaną prace instalacyjne -uwaga na utrudnienia drogowe w pobliżu ronda!,
– od 24 do 28 października prowadzone będą prace ziemne polegające na korytowaniu i stabilizacji podłoża ulicy Chałupniczej na odcinku objętym inwestycją; prace będą prowadzone w trybie połówkowym: ciąg jezdny po stronie zabudowań, ciąg remontowany po stronie przeciwnej,
– ww prace zakończą się do piątku 28 października, a następnie zostaną całkowicie zawieszone w okresie Wszystkich Świętych tj. od 29 października do 2 listopada tak, aby umożliwić wjazd w Chałupniczą osobom dojeżdżającym do cmentarza,
– Wykonawca poprawi jakość oznakowania ronda i wjazdu na ulicę Chałupniczą.

Mając na względzie zwiększony ruch w kierunku cmentarza przy Chałupniczej informujemy, że w obrębie prowadzonej inwestycji nie ma możliwości parkowania samochodów. Parkowanie może odbywać się w ciągu ulicy Chałupniczej (w głębi) aż do cmentarza, lub poza obrębem inwestycji. Dlatego apelujemy do mieszkańców, aby – w miarę możliwości – korzystać z komunikacji miejskiej. Ponieważ w okresie 1 listopada należy spodziewać się wzmożonego ruchu, a także dużej ilości osób niezorientowanych w sytuacji drogowej, Zarząd Osiedla zwróci się do Policji o wsparcie w dniach 29.10 – 1.11.

Dodatkowe ustalenia i przewidywane terminy realizacji:
– oddanie ronda do ruchu do 30.11.2016,
– przywrócenie ruchu na odcinku rondo->Miłoszycka->Mydlana do końca grudnia 2016.

Uwagi: jeżeli zaistnieje konieczność ingerencji w infrastrukturę podziemną w ciągu ulicy Swojczyckiej, ruch będzie odbywać się na osi Swojczycka<->Ludowa<Miłoszycka<->Rondo<->most tymczasowy (już z pominięciem przejazdu przez mostek na kanale Widawy w ciągi ulicy Ludowej).
– rozkopy koło wulkanizacji ulica Swojczycka – czekamy na zmiany które wprowadzić musi MPWiK (może to potrwać jeszcze około 2-4 tygodni)
– oświetlenie: Wykonawca zgłasza, że nie zna terminu uruchomienia oświetlenia w ciągu realizowanych inwestycji (jest to uzależnione od firmy TAURON).

W imieniu Inwestora i Wykonawcy bardzo prosimy Państwa o wyrozumiałość i zrozumienie sytuacji.
Niestety prace w okolicach ronda mają duży wpływ na płynność ruchu i piętrzenie się korków.

Zespół RO: Renata Piwko-Wolny, Teresa Nowak, Tadeusz Reder i Mariusz Tokarz.

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *