22/09/2023
IntegracjaKlub Aktywnych KobietSpołeczność

Rozpoczęły się Wrocławskie Dni Seniora! Wiele atrakcji przez cały miesiąc!

Marszem Kapeluszy i pobiciem kolejnego rekordu rozpoczęły się dziś V Wrocławskie Dni Seniora, które potrwają cały miesiąc – aż do 15 października. Organizatorem generalnym jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, które wraz z Partnerami przygotowało wiele atrakcji w całym mieście – grafik obchodów Dni Seniora. Chcielibyśmy Państwu przypomnieć, że na naszym osiedlu prowadzone są dwa projekty na rzecz integracji Seniorów – gorąco zachęcamy naszych Seniorów i sympatyków do uczestnictwa.

Jednym z nich jest Klub Aktywnych Kobiet, projekt realizowany przy Radzie Osiedla jako projekt społeczny finansowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, prowadzony przez wieloletnią liderkę Panią Renatę Berdowicz. Panie spotykają się w każdy piątek o godzinie 18.00 pogadankach, warsztatach, prelekcjach, prezentacjach klubowiczek i wspólnych wyjściach do kina czy teatru. Klub jeździ także na wycieczki, a w sezonie letnim wychodzi w plenery. Spotkania odbywają się w sali kominkowej na parterze siedziby Rady Osiedla przy ulicy Swojczyckiej 118. Wstęp wolny.

Drugi projekt – prowadzony przez Stowarzyszenie Grupa z Pasją – pod nazwa Dojrzali Wspaniali, który prócz cyklicznych spotkań integracyjnych przy dobrej kawie i domowym cieście, oferuje wiele form aktywizacji Seniorów: zajęcia z rękodzieła, malarstwa, ceramiki,  zajęcia komputerowe i fotograficzne, wieczorki historyczne, potańcówki i koncerty, zajęcia oddechowe oraz joga i pilates, wyjścia do kina, teatru i NFM a także pogadanki i odwiedzimy w domach Seniorów. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywają się zarówno w godzinach przedpołudniowych jak i popołudniu i wieczorem, a także w weekendy.  Projekt Dojrzali Wspaniali ma na celu także integrację środowiska senioralnego z dziećmi i młodzieżą. Projekt prowadzony jest w Rewirze Twórczym Wejście od Podwórka  Swojczycka 118 – piętro I. Projekt finansowany jest przez Gminę Wrocław i ze środków własnych Grupy z Pasją. Obydwa projekty wzajemnie się uzupełniają, każdy mieszkaniec może korzystać z obydwu formy integracji.


1 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *