01/10/2023
InwestycjeKolej Aglomeracyjna

Rewitalizacja linii kolejowej Jelcz-Laskowice – Wrocław

Od maja br, trwają intensywne negocjacje, związane z rewitalizacją linii kolejowej na trasie Jelcz-Laskowice->Wrocław, które zainicjował i prowadzi w imieniu mieszkańców sześcioosobowy zespół roboczy Zarządów Osiedli Strachocin-Swojczyce-Wojnów i Kowale.  W odpowiedzi na nasze postulaty (wystosowane tuż po lutowej manifestacji), pierwsze dobre wiadomości otrzymaliśmy już w lipcu, podczas jednego ze spotkań roboczych z Marszałkiem Michalakiem oraz Dyrekcją Departamentu Infrastruktury i Gospodarki.

Dziś – na dwa dni przed kolejnym roboczym spotkaniem – otrzymaliśmy potwierdzenia medialne ze strony UM i UMWD.
Oczywiście wyegzekwujemy każdy szczegół toczących się rozmów, aby nie skończyło się na „przedwyborczych obietnicach” obecnych włodarzy województwa i miasta.

Wszelkie uwagi na temat rewitalizacji linii, prosimy zgłaszać pod adres sekretariat@radaosiedla.wroclaw.pl, oczekujemy także na Państwa opinie w komentarzach lub osobiście podczas dyżurów.

Zespół roboczy ds rewitalizacji linii kolejowej ze strony RO SSW:  Renata Piwko-Wolny, Beata Skorupa, Mariusz Tokarz, oraz ze strony RO Kowale: Marek Żuk, Artur Kazimierowicz i Sebastian Ucinek. 

Aby przeczytać tekst artykułu kliknij w zdjęcie lub w link obok http://www.wroclaw.pl/wroclaw-jelczlaskowice-bedzie-nowe-polaczenie

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *