01/10/2023
Inwestycje

Remont instalacji na terminalu paliw Orlen w dniach 20-28.03.2021

Przekazujemy Państwu komunikat otrzymany od PKN Orlen w sprawie planowanego w dniach 20-28.03.2021 remontu instalacji odzysku par.

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, iż wdrażamy projekt dotyczący poprawy efektywności instalacji odzysku par benzyn w Terminalu Paliw we Wrocławiu przy ul. Swojczyckiej. Inwestycja spowoduje zmniejszenie emisji związków lotnych, które mogłyby powstawać podczas tankowana autocystern. Remont instalacji wiąże się z jej tymczasowy postojem, który potrwa od 20 do 28 marca. W związku z tym, nie wykluczamy, że w tym czasie w okolicy terminala, zwłaszcza przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, mogą być wyczuwalne zapachy charakterystyczne dla branży naftowej. Zapewniamy jednak, że dołożymy wszelkich starań, aby prace przebiegały bez utrudnień. Instalacja uruchomiona w 2005 roku została ponad dekadę temu rozbudowana o dodatkowe elementy służące poprawie jej efektywności. Jednakże zgodnie z przepisami wewnętrznymi, służącymi nie tylko zapewnieniu bezpieczeństwa pracy instalacji, ale także ochronie środowiska obecny remont jest wymagany. Podkreślę, że Terminal jest wyposażony w systemy monitorowania procesów technologicznych, a instalacje na jego terenie co roku przechodzą badania sprawności dotyczących emisji gazów.

Z poważaniem

Piotr Wróblewski
Kierownik | Manager
Terminal Paliw we Wrocławiu | Wrocław Fuel Depot
Obszar Logistyki | Logistics Area
PKN ORLEN S.A.

ul. Swojczycka 44, 51-501 Wrocław

1 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *