//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Przepisy antysmogowe obowiązują od 1 lipca, sprawdź co się zmieniło!

We Wrocławiu od 1 lipca 2018 r. nie można już montować pieców na węgiel, z wyjątkiem obszarów, na których nie ma możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Nie można też stosować najgorszych jakościowo paliw stałych: węgla brunatnego, mułów węglowych i odpadów węglowych, miału oraz wilgotnego drewna.

Od 1 lipca zaczynają obowiązywać niektóre zapisy uchwały antysmogowej, którą 30 listopada 2017 r. przyjęli radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Uchwała została podjęta na wniosek prezydenta Wrocławia skierowany do marszałka województwa, z 22 lutego 2016 r – Sejmik przyjął uchwały antysmogowe: dla Wrocławia, uzdrowisk i pozostałego terenu Dolnego Śląska.

Uchwała ma rangę prawa miejscowego i obowiązuje wszystkich mieszkańców i podmioty gospodarcze, także właścicieli budynków wielorodzinnych, spółdzielnie i wspólnoty, jeśli mają w użytkowaniu instalacje na paliwo stałe o mocy poniżej 1 MW (megawat).

Uchwała antysmogowa dotyczy tylko paliw stałych (głównie drewna i węgla) oraz urządzeń do ich spalania. W celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza w pierwszej kolejności należy rozważyć podłączenie do sieci ciepłowniczej, następnie gazowej oraz innych niskoemisyjnych źródeł ogrzewania.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT OBOWIĄZUJACYCH PRZEPISÓW DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE – WROCLAW.PL

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *