Przepisy antysmogowe obowiązują od 1 lipca, sprawdź co się zmieniło!

We Wrocławiu od 1 lipca 2018 r. nie można już montować pieców na węgiel, z wyjątkiem obszarów, na których nie ma możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Nie można też stosować najgorszych jakościowo paliw stałych: węgla brunatnego, mułów węglowych i odpadów węglowych, miału oraz wilgotnego drewna.
Od 1 lipca zaczynają obowiązywać niektóre zapisy uchwały antysmogowej, którą 30 listopada 2017 r. przyjęli radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Uchwała została podjęta na wniosek prezydenta Wrocławia skierowany do marszałka województwa, z 22 lutego 2016 r – Sejmik przyjął uchwały antysmogowe: dla Wrocławia, uzdrowisk i pozostałego terenu Dolnego Śląska.
Uchwała ma rangę prawa miejscowego i obowiązuje wszystkich mieszkańców i podmioty gospodarcze, także właścicieli budynków wielorodzinnych, spółdzielnie i wspólnoty, jeśli mają w użytkowaniu instalacje na paliwo stałe o mocy poniżej 1 MW (megawat).
Uchwała antysmogowa dotyczy tylko paliw stałych (głównie drewna i węgla) oraz urządzeń do ich spalania. W celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza w pierwszej kolejności należy rozważyć podłączenie do sieci ciepłowniczej, następnie gazowej oraz innych niskoemisyjnych źródeł ogrzewania.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT OBOWIĄZUJACYCH PRZEPISÓW DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE – WROCLAW.PL