21/09/2023
AktualnościInwestycje

Poszerzenie ul. Przy Torze nie tak szybko niestety!

Wracamy do tematu poszerzenia ul. Przy Torze na odcinku od wyjazdu z Lidla do torów kolejowych – pominiętego podczas remontu ulicy w trakcie budowy sklepu LIDL. Pisaliśmy o tym w artykule – https://swojczyce.pl/jest-decyzja-zzm-w-sprawie-drzewa-przy-ul-przy-torze/

Po udanej wycince chorego drzewa, które według urzędników stanowiło przeszkodę w poszerzeniu ulicy na całej jej długości wystąpiliśmy z pismem do Wydziału Inżynierii Miejskiej oraz ZDiUM, że można już przystąpić do ewentualnych prac i zapewnić normalny bezkolizyjny dojazd do Osiedla Truskawkowego oraz stacji PKP Wrocław Wojnów.

Odpowiedź w tej sprawie mocno nas jednak zaskoczyła ponieważ UM nie zamierza nic z tym zrobić, a jedynie wskazuje możliwości wykonania tej inwestycji z Funduszu Osiedlowego lub z kolejnej edycji Wrocławskiego Budżetu Osiedlowego (WBO). Jest to jednak mało realne ponieważ zarówno FO jak i WBO to procesy długotrwałe i wymagające głosowania, więc w przypadku takiej inwestycji typowo lokalnej istnieje małe prawdopodbieństwo zebrania odpowiedniej ilości głosów wszystkich mieszkańców. Odpowiedź UM w tej sprawie oraz nasze pismo dostępne są poniżej:

Temat oczywiście będzie kontynuowany, ponieważ od początku nie zrozumiałe jest dla nas dlaczego pominięto ten odcinek przy remoncie całej ulicy i dlaczego kosztem mieszkańców Osiedla Truskawkowego UM dopuścił do takiej sytuacji nie widząc w tym żadnego problemu. W międzyczasie będziemy przekonywać ZDiUM do likwidacji występu na wysokości wyciętego drzewa, ktore chociaż trochę poprawi sytuację, ale na pewno nie rozwiąże całego problemu.

1 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *