//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Podpisz się pod petycją w sprawie przebudowy ul. Miłoszyckiej…

[ngg src=”galleries” ids=”24″ display=”basic_imagebrowser”]

Szanowni państwo, zwracamy się do was z prośbą o poparcie naszej inicjatywy związanej z planowaną przebudową ul. Miłoszyckiej. Inwestycja ma zostać zrealizowana w latach 2015-2016 i będzie obejmować gruntowną modernizację nawierzchni ulicy, budowę chodników oraz ścieżek rowerowych jak również budowę sieci kanalizacyjnej. Istotnym elementem będzie również budowa pełnowymiarowego ronda na skrzyżowaniu ul. Miłoszyckiej z ul. Swojczycką i Chałupniczą, co w zasadniczy sposób ma upłynnić ruch na osiedlu. Projekt jaki został opracowany na zlecenie spółki „Wrocławskie Inwestycje” wydaje się na pozór idealny, projektant nie dopatrzył jednak jednej istotnej rzeczy. Na wysokości kościoła św. Jacka oraz przedszkola przy ul. Miłoszyckiej ograniczono do minimum miejsca parkingowe projektując tylko zatoczkę wzdłuż jezdni, która pomieści zaledwie 3-4 samochody.

PETYCJA W SPRAWIE BUDOWY PARKINGU PRZY UL.MIŁOSZYCKIEJ – ZŁÓŻ SWÓJ PODPIS

Biorąc pod uwagę, że są to obiekty użyteczności publicznej, gdzie ruch pojazdów jest zdecydowanie większy wystąpiliśmy do projektanta oraz inwestora z wnioskiem o zaprojektowanie parkingu na działce sąsiadującej z budynkiem przedszkola (miejsce starej biblioteki) ponieważ jest to jedyne miejsce, gdzie istnieje realna możliwość wybudowania parkingu na minimum 40-50 pojazdów. Wniosek nie został jednak zaakceptowany, stąd też musimy podjąć kolejne, bardziej zdecydowane działania, aby przekonać urzędników do naszych racji. Parking w tym miejscu ma ułatwić wszystkim mieszkańcom życie – zarówno rodzicom, którzy przywożą tutaj codziennie swoje dzieci do przedszkola jak również mieszkańcom, którzy uczęszczają do kościoła na Swojczycach, a także wszystkim tym, którzy mimo że nie mieszkają na naszych osiedlach będą kiedykolwiek chcieli lub musieli tu przyjechać.

W związku z tym przygotowaliśmy kolejną petycję do spółki „Wrocławskie Inwestycje” do której chcielibyśmy dołączyć listy z podpisami osób, które popierają nasze argumenty za budową parkingu na działce po starej bibliotece. Czym więcej podpisów, tym większa moc tej petycji, stąd też prosimy raz jeszcze o wsparcie w tej jakże ważnej dla naszych osiedli i mieszkańców sprawie. Podpisywać mogą się wszyscy dorośli obywatele, nie tylko mieszkańcy naszych osiedli.

PETYCJA W SPRAWIE BUDOWY PARKINGU PRZY UL.MIŁOSZYCKIEJ – ZŁÓŻ SWÓJ PODPIS

Wersja do druku

– osoby które wolą złożyć podpis na tej wersji prosimy o kontakt w celu uzgodnienia odbioru podpisanej listy na adres e mail: sekretariat@radaosiedla.wroclaw.pl

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *