21/09/2023
AktualnościKolej Aglomeracyjna

Pociągiem z Wojnowa do centrum :-D

Dziś rano – po raz pierwszy od 17 lat – wyruszyliśmy pociągiem do centrum miasta.

Dziękujemy Państwu za wspólną podróż i miłe towarzystwo, a Panu Jerzemu Michalakowi za cały proces rozpoczynającej się właśnie rewitalizacji linii 292. 
Jeszcze wiele jest do zrobienia: nowe przystanki, bezpośrednie i częstsze połączenia, parkingi, stojaki na rowery itd. Ale jesteśmy pełni nadziei – będzie dobrze!

Władze KD zapowiadają, że w nowym rozkładzie jazdy na rok 2018 wszystkie połączenia do dworca Wrocław Główny będą prawdopodobnie bezpośrednie. Zwiększy się także częstotliwość połączeń. Natomiast do 2020 roku – w toku rewitalizacji – nasze osiedla zyskają co najmniej 4 nowe przystanki kolejowe: Wrocław Łany połączony z parkingiem P&R na 180 samochodów, Wrocław Strachocin przy ulicy Zagrodniczej, Wrocław Swojczyce z nowym usytuowaniem przy Bazaltowej oraz Wrocław Popiele przy zakładach Volvo/3M.

Fotorelacja z przejazdu godz 6:05 i 7:05 – kliknij

Tak o przywróceniu połączeń mówi Jerzy Michalak:

„Po kilkunastu latach pociągi wracają na Wojnów. Nasze pilotażowe połączenie – uruchamiane przed gruntowną rewitalizacją linii nr 292 – pozwoli mieszkańcom szybko i sprawnie dostać się w godzinach szczytu do centrum miasta. To nasz wspólny projekt. Tak właśnie widzę współpracę władz samorządowych z radami osiedla???? „ Przez cały dzień spływają do nas informacje od mieszkańców, którzy nie kryją zadowolenia z przywrócenia połączeń. Ilustracją niech będzie relacja Uli: 

„15:02 tramwaj nr 7 z przystanku Opera
15:14 na Nadodrzu
15:22 pociag
15:36 Swojczyce
🙂 „

Tak trzymać! 
I uwaga!! Uwaga!! Klasa 1b ze szkoły podstawowej nr 53 pojechała dziś na wycieczkę do centrum…pociągiem!😀

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *