22/09/2023
Komunikacja miejska

Pismo w sprawie zmian na liniach 115 i 118 i ustanowienia stałych przystanków

Wydział Transportu Urzędu Miejskiego
ul. GABRIELI ZAPOLSKIEJ 4; 50-032 Wrocław
DW : Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne

Dotyczy: ustanowienie stałych przystanków na  linii 115 , zmiany na linii 118 oraz badania napełnienia pojazdów na linii 115.

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do wcześniejszych negocjacji telefonicznych  Zarząd Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów wnosi o :
1/. zmianę statusu wymienionych niżej przystanków z “na żądanie” – > na“przystanek stały”:

– „Magellana » Reja, słupek 24706,
– „Magellana » Wojnów, słupek 24705.

2/. przedłużenie kursu autobusu na linii 118, o godzinie 15:57  z przystanku Kwidzyńska do pętli Wojnów 3/. zaplanowanie badania napełnienia autobusów na linii 115 na wrzesień/październik 2017

Uzasadnienie. Podnosimy następujące argumenty:
ad1/.  rosnąca w sposób ciągły liczba mieszkańców osiedla Olimpia Port.
W chwili obecnej na przystanku 24706 oraz 24705 obserwujemy regularny ruch pasażerski o każdej porze dnia, a w  szczególności w godzinach szczytu. Na wskazanych przystankach obserwujemy do kilkunastu wsiadających/wysiadających osób. Z prowadzonych z Państwem rozmów wynika, że obydwie zmiany mogłyby zostać wprowadzone wraz z wprowadzeniem najbliższego nowego rozkładu jazdy.

ad2/. o zmianę wnioskują mi.in Rodzice dzieci uczęszczających do Gimnazjum i Liceum nr XIV. Ze wskazanego kursu korzystają licznie dzieci ze Strachocina i Wojnowa powracające ze szkoły do domów. Ponieważ kurs realizowany jest do Sępolna, młodzież zmuszona jest do przesiadania się na przystanku Swojczyce lub na pętli Sępolno. W godzinach szczytu, tego typy przesiadka, generuje duże straty czasowe w drodze do domu. W związku z tym wnosimy o przedłużenie tego kursu do pętli Wojnów. 

ad3/. w okresie letnim na terenie naszych osiedli planowane jest zasiedlanie kolejnych części nowych inwestycji Archicomu – Olimpia Port. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, a także rosnącą liczbę mieszkańców, wnosimy o zaplanowanie i przeprowadzenie badania napełnienia linii 115 w miesiącu wrześniu-październiku (po okresie wakacyjno-urlopowym). Przypominamy Państwu, że najbardziej miarodajny pomiar może być ustalony w godzinach szczytu porannego i popołudniowego. Tak zaplanowane i przeprowadzone badanie,  pozwoli Państwu na przeprowadzenie skutecznych zmian w taborze na linii 115 i na dostosowanie jesiennego i zimowego rozkładu jazdy do realiów ruchu pasażerskiego na tej linii.

Z poważaniem

Renata Piwko-Wolny Przewodnicząca Zarządu Osiedla
Strachocin-Swojczyce-Wojnów

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Jeden komentarz do “Pismo w sprawie zmian na liniach 115 i 118 i ustanowienia stałych przystanków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *