//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Pismo w sprawie organizacji ruchu na ul. Mydlanej

Korespondencja Zarządu Osiedla w sprawie zmiany organizacji ruchu na ul. Mydlanej na czas remontu ul. Miłoszyckiej wysłana do Wydziału Inżynierii Miejskiej w dniu 30.10.2015

Rada Osiedla Strachocin – Swojczyce – Wojnów w imieniu mieszkańców oraz własnym zwraca się z wnioskiem o jak najszybszą interwencję i podjęcie stosownych działań w zakresie usprawnienia ruchu na ul. Mydlanej w kierunku od ul. Kowalskiej do ul. Swojczyckiej.

Drogą tą poprowadzony jest objazd remontowanej obecnie ul. Miłoszyckiej. Cieszy nas bardzo ta inwestycja i z niecierpliwością oczekujemy na jej zakończenie, niemniej jednak czas remontu powoduje dodatkowe bardzo uciążliwe utrudnienia dla wszystkich mieszkańców.

Obserwując i analizując codziennie sytuacje, szczególnie w porze szczytu popołudniowego, nasunęło nam się kilka wniosków, które chcielibyśmy, aby wzięli Państwo pod uwagę. Jesteśmy przekonani, że zaproponowane rozwiązania mogą skutecznie poprawić i tym samym upłynnić ruch w tej części osiedla. Oto one:

  • Zawieszenie na czas trwania remontu ul. Miłoszyckiej kursów linii 115 przez Volvo – każdy z tych kursów powoduje dodatkowe duże opóźnienie tych autobusów, ich powrót na ul. Swojczycką trwa czasem nawet 40 minut co skutkuje tym, że nie są potem w stanie odjechać o swoim czasie w kierunku powrotnym z Ronda Reagana do Wojnowa. Niemal codziennie w godzinach 14.00 – 17.00 z tego właśnie powodu wypada kilka kursów, następne jadą mocno przepełnione lub jadą 3 – 4 autobusy jeden za drugim próbując nadrobić opóźnienia – stan taki potwierdzają sami kierowcy MPK obsługujący linię 115. Zaobserwowaliśmy zresztą, że z przystanków na terenie Volvo często nikt nie korzysta, lub sporadycznie wsiadają 1-3 osoby. Większość pracowników znając sytuację jaka ma miejsce na ul. Mydlanej woli podejść kilkaset metrów do przystanku na ul. Swojczyckiej lub dalej do pętli Sępolno, aby uniknąć stania w korku kilkadziesiąt minut.
  • Konsultacje z Volvo na temat zmiany organizacji ruchu z parkingów przyzakładowych na okres remontu, w szczególności dotyczy to parkingu zlokalizowanego przy Centrum IT Volvo pomiędzy ul. Mydlaną i Monopolową – wprowadzenie ruchu jednokierunkowego (zakaz wyjazdu w ul. Mydlaną i pokierowanie samochodów do wyjazdu w ul. Monopolową) – dla wielu pracowników, którzy i tak jadą do centrum miasta nie powinno to sprawiać problemu, zmniejszy się w ten sposób ilość aut, które jadą ul. Mydlaną, szczególnie po zakończeniu I zmiany, kiedy kilkuset pracowników w krótkim okresie czasu wyjeżdża z terenu Volvo.
  • Wydzielenie prawo skrętu na ul. Mydlanej na skrzyżowaniu z ul. Swojczycką
  • Ustawienie tymczasowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Mydlana/Swojczycka zaprogramowanych do działania w godzinach od 6.00 do 9.00 oraz od 13.00 do 17.00, alternatywnie kierowanie ruchem we wskazanych godzinach przez Policję.

Jesteśmy otwarci na wszelkie inne propozycje oczekując również od Państwa innych alternatywnych rozwiązań, które poprawią naszą sytuację. Notoryczne korki od wielu lat na ul. Strachocińskiej i Swojczyckiej , kolejne duże inwestycje na osiedlach (Olimpia Port, Inkom i inne) sprawiają, że z miesiąca na miesiąc sytuacja tylko się pogarsza. Dojazd do centrum a potem powrót na osiedla trwa czasem nawet 2 godziny, ludzie są coraz bardziej zirytowani i pozbawieni jakichkolwiek alternatyw. Świadomość powstania w niedalekiej przyszłości kolei aglomeracyjnej, czy też długo oczekiwanego łącznika z Łan do Długołęki w ramach WOW niestety już nie wystarcza, bo w korkach stoimy dzisiaj, a wszelkie planowane inwestycje pojawią się za rok, dwa lub jeszcze później.

Z poważaniem

Mariusz Tokarz

Wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla

Strachocin-Swojczyce-Wojnów

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *