//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Pismo w sprawie montażu luster przy ul. Smoczej i Wieśniaczej

Rada Osiedla Strachocin – Swojczyce – Wojnów w imieniu mieszkańców oraz własnym zwróciła się ponownie do Wydziału Inżynierii Miejskiej oraz ZDiUM z wnioskiem o pilne zamontowanie luster we wskazanych poniżej lokalizacjach:

  1. Lustro na skrzyżowaniu ul. Smoczej z ul. Strachocińską, które umożliwi bezpieczne włączanie się do ruchu pojazdom wyjeżdżającym z ul. Smoczej w kierunku centrum w ul. Strachocińską.

Widoczność na tym skrzyżowaniu jest mocno ograniczona przez łuk drogi na tym odcinku, oraz pojazdy parkujące w zatoczce za ul. Smoczą w kierunku SP nr 53, dodatkowo utrudnia ją również obniżenie terenu ulicy Smoczej względem ul. Strachocińskiej.

  1. Lustro ułatwiające wyjazd z ul. Wieśniaczej w kierunku centrum miasta. Tutaj również widoczność jest mocno ograniczona, głównie przez pojazdy parkujące w zatoczce przy ul. Strachocińskiej zaraz za skrzyżowaniem z ul. Wieśniaczą jak również przez parkujące auta klientów piekarni Hert zlokalizowanej przy samym skrzyżowaniu.

W obu lokalizacjach regularnie dochodzi do newralgicznych sytuacji, gdyż kierowcy pozbawieni dobrej widoczności często są zmuszeni włączając się do ruchu zajeżdżać drogę innym pojazdom.

Korespondencja do WIM i ZDiUM z dn. 20.11.2017

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Jeden komentarz do “Pismo w sprawie montażu luster przy ul. Smoczej i Wieśniaczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *