01/10/2023
Komunikacja miejska

Pismo w sprawie dodatkowego kursu linii 115 w weekendy

sdr_HDRB

Na wniosek mieszkańców osiedla Strachocin i Wojnów oraz Swojczyc wysłaliśmy do Wydziału Transportu pismo w sprawie uruchomienia w trybie pilnym dodatkowego kursu linii 115 w godzinach porannych (godzina 4:45 – 5:00 odjazd z pętli Wojnów) w weekendy i święta.

Obecnie pierwszy realizowany kurs w soboty i niedziele jest dopiero o godzinie 5:38 z pętli Wojnów, co uniemożliwia wielu osobom dojazd do pracy na godzinę 6:00. Nie kursują w tym czasie również autobusy podmiejskie, pierwsze połączenie również ma miejsce dopiero w okolicach godziny 6:00. Pozostawiono nam jedynie ostatni kurs linii nocnej 259 o 4:21, która często nie przyjeżdża, a jeśli już się pojawi to kończy swoją trasę na Sępolnie.

Uważamy, że taka sytuacja jest niedopuszczalna w obecnych czasach, szczególnie, że wciąż przybywa nam mieszkańców, którzy świadomie wybierają samochód zamiast środków komunikacji miejskiej, która nie jest w stanie zaspokoić ich podstawowych potrzeb. Analizując sytuację na innych osiedlach jesteśmy praktycznie jednym z nielicznych miejsc we Wrocławiu skąd w sobotę lub niedzielę rano nie można w cywilizowany sposób dojechać do pracy.

Oczekujemy teraz na odpowiedź z WTR licząc na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

Pismo do WTR – linia 115 weekendy

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Jeden komentarz do “Pismo w sprawie dodatkowego kursu linii 115 w weekendy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *