//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Pismo w sprawie biletomatów na osiedlach

W związku z licznymi problemami jakie przyniosło wprowadzenie nowego systemu sprzedaży biletów MPK we Wrocławiu oraz utrudnionym dostępem do zakupu biletów papierowych wystąpiliśmy do Wydziału Transportu UM o jak najszybszy montaż biletomatów na naszych osiedlach. Sprawa jest o tyle istotna, że czekamy na nie już od 2011 roku – Korespondencja w sprawie biletomatów na osiedlach, niestety po raz kolejny nasze osiedla zostały pominięte.

Od 8 marca zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie systemu urbancard na osiedlach Strachocin Swojczyce Wojnów dostępne są tylko dwa punkty, gdzie można zakupić bilety papierowe:

  • ul. Strachocińska 172 – Urząd Pocztowy
  • ul. Swojczycka 119/3 – sklep spożywczy

Uważamy, że jest to zdecydowanie za mało i taki stan rzeczy powinien jak najszybciej się zmienić skoro promowanie komunikacji miejskiej dla Wrocławia jest tak ważne. Wskazaliśmy praktycznie wszystkie przystanki wzdłuż ul. Strachocińskiej i Swojczyckiej, świadomi jednak jesteśmy, że będzie to mało realne, w związku z tym wskazaliśmy lokalizacje priorytetowe, gdzie naszym zdaniem bilertomaty powinny stanąć niezwłocznie:

Lokalizacje wzdłuż ul. Strachocińskiej:

przystanek Strumykowa
przystanek Smocza
przystanek Zagrodnicza

Lokalizacje wzdłuż ul. Swojczyckiej:

przystanek Swojczycka
przystanek Magellana

Pismo do Wydziału Transportu i MPK z dnia 19.03.2018

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Jeden komentarz do “Pismo w sprawie biletomatów na osiedlach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *