01/10/2023
Komunikacja miejska

Pismo o przywrócenie połączeń na linii 115 przez Miłoszycką

Zarząd Osiedla ze zdziwieniem odnotował zmiany na linii 115, które są niekorzystne dla mieszkańców Swojczyc. W dniu dzisiejszym przeprowadzono rozmowy, a w ślad za nimi wystosowano pismo dotyczące pilnego przywrócenia kursów autobusu linii 115 przez ulicę Miłoszycką.

Wydział Transportu
50-032 Wrocław
ul. G. Zapolskiej 4

Szanowni Państwo,

Zarząd Osiedla z ogromnym zdziwieniem i zaniepokojeniem odnotowuje fakt, że z dniem 15 kwietnia  po przywróceniu ruchu w ciągu ulicy Swojczyckiej i Miłoszyckiej, z rozkładu jazdy linii 115 zniknęły kursy jadące przez ulicę Miłoszycką. Bulwersuje fakt, że Wydział Transportu nie przeprowadził żadnych rozmów ani konsultacji z Zarządem Osiedla, ani nie zaproponował innych rozwiązań systemowych.

Przypominamy Państwu, że okolice ulicy Miłoszyckiej zamieszkują w większości osoby starsze, nie posiadające samochodu. Autobusy linii 115 i 118 pozostają dla nich niejednokrotnie jedyną formą transportu. Linia 115 pozwala na dojazd w okolice ścisłego centrum miasta (Plac Grunwaldzki z doskonale skomunikowym węzłem przesiadkowym). Natomiast w stronę Wojnowa jest to wygodny dojazd do lokalnego ośrodka zdrowia, apteki, szkoły podstawowej i przedszkola. Z połączeń tych korzystają także dzieci i młodzież dojeżdżająca do szkoły podstawowej nr 53. Jest to także wygode połączenie dla Rodziców dowożących ze Strachocina i Wojnowa dzieci do przedszkola przy Miłoszyckiej. Przypominam również, że kursy 115 via Miłoszycka odbywały się równolegle z kursami na linii 118 jadącymi w tym czasie do Wojnowa, jako uzupełnienie brakujących kursów do Sępolna dla mieszkańców Swojczyc.

Przypominamy Państwu, że komunikacja miejska ma służyć mieszkańcom Wrocławia i zaspokajać ich potrzeby. Podczas naszych dzisiejszych interwencji w tej sprawie, powołaliście się Państwo na wolę mieszkańców osiedla wyrażoną na piśmie (via emaila, via poczta). Pragnę zaznaczyć, że w ciągu naszej 4 letniej kadencji, do Zarządu Osiedla nie wpłynął od mieszkańców ani jeden taki wniosek.

W świetle powyższego wnosimy zatem o natychmiastowe:

– przywrócenie w rozkładzie jazdy linii 115 Plac Grunwaldzki <->Miłoszycka <->Wojnów w wymiarze jak przed remontem
–  o ujawnienie w formie pisemnej ilości wnoszonych do Wydziału Transportu skarg na połączenia via Miłoszycka z rozłożeniem na lata 2013 – 2017, ilości osób wnoszących te wnioski.

Z poważaniem
Renata Piwko-Wolny
Przewodniczaca Zarządu Osiedla
Strachocin-Swojczyce-Wojnów

1 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Jeden komentarz do “Pismo o przywrócenie połączeń na linii 115 przez Miłoszycką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *