01/10/2023
Inwestycje

Pismo do WIM w sprawie remontu ul. Chałupniczej

Zarząd Osiedla na wniosek mieszkańców przygotował pismo do Wydziału Inżynierii Miejskiej w sprawie konieczności gruntownego remontu ul. Chałupniczej wraz z budową ciągów pieszo rowerowych oraz oświetleniem. 

W związku z licznymi trwającymi i planowanymi inwestycjami na tym obszarze, ruch na ul. Chałupniczej – zarówno drogowy jak i pieszy sukcesywnie się zwiększa. Jest to jedyny ciąg komunikacyjny umożliwiający dotarcie do środków komunikacji miejskiej, sklepów, szkoły, przedszkola etc. Ulica ta stanowi również jedyny dojazd do cmentarza parafialnego św. Jacka. Dodatkowo droga od kilkunastu miesięcy stanowi również jedyny dojazd do placu budowy w rejonie wałów na kanale odpływowym Odra – Widawa w związku z prowadzoną inwestycją „Modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego” – ciężki sprzęt i ciężarówki kursujące niemal cały dzień dodatkowo degradują całą istniejącą nawierzchnię, stwarzając tym samym duże zagrożenie dla innych użytkowników tej drogi, w tym szczególnie pieszych.

Istniejące chodniki są w fatalnym stanie, a na odcinku od przejazdu kolejowego w kierunku cmentarza parafialnego i osiedla całkowicie ich brak. Przestało również działać oświetlenie uliczne od chwili rozpoczęcia prac przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Chałupnicza/Swojczycka/Miłoszycka.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe okoliczności wydaje się jak najbardziej zasadne i konieczne przygotowanie dokumentacji projektowej przebudowy tej ulicy i jak najszybsza realizacja takiej inwestycji.

Pismo do WIM z dnia 30.01.2017


0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *