//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Pismo do UMWD – monit w sprawie braku odpowiedzi na pismo z dnia 11.11.2016

Zarząd Osiedla wystosował ponownie zapytanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego po wydarzeniach z ostatniego weekendu – UWAGA! W niedzielę 12.02 polowania na WojnowieUrząd Marszałkowski milczy w tej sprawie od listopada, co uważamy za skandal – Pismo w sprawie polowań w Lesie Strachocińskim. Stoimy na stanowisku, że tereny rekreacyjne Wrocławia – Las Strachociński i Wojnowski – nie są odpowiednim miejscem do używania ostrej amunicji.

Problem polowań na terenie naszych osiedli nagłośniono także w mediach: Fakty TVP 3 Wrocław, Teleexpress, Radio Wrocław, Radio Zet, Gazeta Wrocławska i Gazeta Wyborcza. Akcję wspierali również aktywiści z grupy – Wrocławianie Przeciwko Myśliwym. Dzięki podjętym przez nas działaniom Koło Łowieckie zrezygnowało z zaplanowanego na niedzielę odstrzału w Lesie Strachocińskim.

Korespondencja wysłana do Urzędu Marszałkowskiego:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Wybrzeże Słowackiego 12-14
50-411 Wrocław
__________________________________

Szanowni Państwo, 
Zwracamy się o natychmiastowe wyjaśnienie braku odpowiedzi ze strony UMWD na nasze pismo z dnia 11 listopada 2016 – w sprawie polityki informacyjnej dla mieszkańców Wrocławia w kontekście polowań na terenie miasta Wrocławia.

Pismo wystosowaliśmy do Państwa w dniu 11 listopada 2016 pocztą elektroniczną, na adres umwd@dolnyslask.pl, uzyskując informację zwrotną o jej odczytaniu w dniu 14.11.2016r. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi – pomimo ustawowego obowiązku UMWD wobec Rady Osiedla reprezentującej interesy mieszkańców. 

Prosimy o pilne udzielenie informacji i odpowiedzi na pismo z dnia 11.11.2016, a dodatkowo na następujące pytania:
– czy Urząd Marszałkowski zasięgał opini Rady Osiedla Strachocin – Swojczyce – Wojnów przed włączeniem Lasu Strachocińskiego do obszaru łowieckiego? Jeśli tak, kiedy i do kogo się zwracał, i czy były prowadzone na ten temat konsultacje społeczne? 
– na wniosek którego organu/podmiotu włączono Las Strachociński do obszarów łowieckich? Prosimy o ujawnienie wniosku w całości. 
– w jakim trybie Zarząd Osiedla – w imieniu mieszkańców – może ubiegać się o jak najszybsze wyłączenie Lasu Strachocińskiego z obszaru łowieckiego?  Odpowiedzi na zadane pytania,  oraz w sprawie braku odpowiedzi na pismo z dnia 11 listopada 2016, prosimy kierować na adres sekretariat@radaosiedla.wroclaw.pl oraz w twardej kopii na adres Swojczycka 118, 51-502 Wrocław

Z poważaniem 
Renata Piwko-Wolny 
Przewodnicząca Zarządu Osiedla 
Strachocin-Swojczyce-Wojnów 

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Jeden komentarz do “Pismo do UMWD – monit w sprawie braku odpowiedzi na pismo z dnia 11.11.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *