//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Pismo do ITD w sprawie kontroli ruchu na osiedlach

Zarząd Osiedla zwrócił się z wnioskiem do Inspekcji Transportu Drogowego we Wrocławiu o okresowe/cykliczne przeprowadzenie kontroli ruchu pojazdów ciężarowych w ciągu ul. Strachocińskiej i Swojczyckiej. 

Od kilku lat na nasz wniosek przy wjeździe do Wrocławia na drodze nr 455 obowiązują ograniczenia zarówno dotyczące tonażu jak i godzin. Niestety od długiego czasu obserwujemy, że ruch samochodów ciężarowych regularnie się nasila, szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, co dodatkowo zwiększa i tak duże korki na naszych osiedlach. Poza tym notorycznie dochodzi do newralgicznych sytuacji z winy tych właśnie kierowców aut ciężarowych, głównie z powodu przekraczania dopuszczalnej prędkości na ul. Strachocińskiej i Swojczyckiej.

Obserwując całą sytuację, zauważamy, że tylko niewielka część tych pojazdów dojeżdża w ramach obsługi budów na naszych osiedlach, czy też lokalnych firm. Zdecydowana większość to tranzyt w kierunku m.in Warszawy i Poznania oraz w kierunku przeciwnym, do Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Wielokrotnie zgłaszaliśmy ten temat do Urzędu Miejskiego, gdzie zapewniano nas, że ilość pozwoleń na wjazd do Wrocławia z ul. Strachocińskiej jest sukcesywnie ograniczana. Analiza ruchu przeprowadzona w 2015 roku przez UM Wrocławia wykazała, że do obsługi lokalnych firm dojeżdża tylko 15-20% aut i to przeważnie w godzinach nie pokrywających się z porannym i popołudniowym szczytem komunikacyjnym.

Wniosek z tego taki, że ponad wszelkie prawdopodobieństwo pozostałe pojazdy w zdecydowanej większości wjeżdżają tutaj nielegalnie. – Korespondencja do ITD

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Jeden komentarz do “Pismo do ITD w sprawie kontroli ruchu na osiedlach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *