//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Pismo do DZMiUW w sprawie remontu wałów – uwagi do zakończenia inwestycji – część 2

Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu
Sz. P. Bartosz Słoma oraz  Maciej Madeła 

Uwagi RO dotyczące odbiorów częściowych na odcinku Tatarakowa – Leśna – cd 

Szanowni Państwo,

Przesyłam Państwu kolejną część uwag  dotyczącą remontowanych wałów na odcinku Tatarakowa – Leśna.  Uwagi ujęto w formie skróconych haseł. Jeśli będą one nieczytelne, proszę o telefon. Dołączono dokumentację zdjęciową.

1.Wykładowa – prawa odnoga, przy numerze 48-  zjazd dla rowerów nie przechodzi łagodnie w grunt, tylko w niego  „wbija się” poniżej poziomu gruntu i kończy sie muldą ziemi, wybrzuszeniem, co może być niebezpieczne przy zjeżdżaniu, zwłaszcza dla dzieci. Pomiędzy krawężnikiem a schodami/zjazdem jest nie tyle ziemia, co nawieziona wcześniej na wał glina(?), która jest bardzo śliska i lepka. Przejście tego kawałka po deszczu może być sporym problemem dla osoby starszej.
2. Zejście do lasu http://s24.photobucket.com/user/suchar1991/media/24-09-2014/10708279_964541546905327_1460376518_n_zpsafa583cd.jpg.html  – źle wykończone zejście, jest tam błoto i jest grząsko3. barierka przy zejściu wysokość Strumykowa – źle umocowana do podłoża, jest niestabilna
4. zjazd ulica Tatarakowa :
a. niewykończone i nieuporządkowany zjazd, duży bałagan w okół zjazdu w Tatarakową
b. na działce obok Tatarakowej, graniczącą z posesją kościoła, wszystko jest rozjechane ( kwestia, nawiezienia tłucznia i wyrównania)
c. na całej długości wału podjazdy, które wybudował dodatkowo  Budimex na nasz wniosek , dla wózków/rowerów/osób niepełnosprawnych są mało funkcjonalne :
– nie mają w środku schodków dla mam prowadzących wózki
– w miejscach takich jak np Nadolicka są tak strome, że nikt i nic tam nie podjedzie.

Pozostaję do dyspozycji.

Renata Piwko-Wolny
Przewodnicząca Zarządu Osiedla
Strachocin-Swojczyce-Wojnów


0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *