21/09/2023
Inwestycje

Pismo do Dyrekcji Okręgu Poczty w sprawie braku parkingu przy UP na ul. Strachocińskiej

brown paper envelope on table
Photo by John-Mark Smith on Pexels.com

Korespondencja z dnia 11.03.2015 wysłana do Dyrekcji Okręgu Poczty we Wrocławiu w sprawie braku parkingu przy Urzędzie Pocztowym Wrocław 22  na ul. Strachocińskiej 172

POCZTA POLSKA Dyrekcja Okręgu Poczty we Wrocławiu

Powstańców Śląskich 134

WROCŁAW, 50-940

Rada Osiedla Strachocin – Swojczyce – Wojnów na wniosek oburzonych mieszkańców zwraca się do Państwa z prośbą o pilne podjęcie skutecznych działań w sprawie brakującego parkingu przy Urzędzie Pocztowym Wrocław 22 przy ul. Strachocińskiej 172 – problem pojawił się kilka tygodni temu po likwidacji placówki pocztowej z ul. Mydlanej 1 i przeniesienia całego urzędu do małej agencji pocztowej na ul. Strachocińskiej. Od tego czasu wszyscy klienci poczty, czyli nasi wszyscy mieszkańcy muszą korzystać z tej właśnie placówki.

Pomijając zgłaszane wielokrotnie przez mieszkańców problemy z obsługą jak również notorycznymi kolejkami w tej placówce zwracamy uwagę na fakt, że w obrębie budynku brak jest parkingu co powoduje, że klienci UP parkują auta na chodniku wzdłuż ruchliwej ul. Strachocińskiej co uniemożliwia przejście pieszym lub parkują częściowo na samej ulicy co spowalnia wtedy znacząco ruch i prowadzi do wielu newralgicznych i niebezpiecznych sytuacji. Analogicznie ten sam problem występuje na wąskiej ul. Przy Torze.

Alternatywą jest działka nr 15/1 obręb Wojnów koło poczty pomiędzy ul. Strachocińską, a ul. Przy Torze o statusie „Własność Skarbu Państwa z wieczystym użytkowaniem”, brak jest uchwalonego MPZP dla tego obszaru. Obecnie jest to niezagospodarowany plac na którym również często zostawiane są auta, wiele osób wybiera jednak parkowanie przy samej poczcie na ulicy, gdyż opisywany plac jest pełen dziur a po opadach na działce długo utrzymują się głębokie kałuże. Naszym zdaniem zasadne byłoby wykonanie parkingu właśnie w tym miejscu z wjazdem od ul. Przy Torze, tym bardziej, że parking taki powinien powstać zanim ktoś wydał decyzję o przeniesieniu placówki użyteczności publicznej w to miejsce.

Problem ten zgłaszamy równolegle do Wydziału Inżynierii Miejskiej oraz Straży Miejskiej i Policji.

 Z poważaniem

Mariusz Tokarz – Wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *