Odpowiedź w sprawie realizacji inwestycji Miłoszycka – Swojczycka – Most Strachociński

Otrzymaliśmy odpowiedź od Zarządu Inwestycji Miejskich w sprawie zakończenia inwestycji drogowych w obrębie Swojczycka-Miłoszycka-Most Strachociński.
______________________________________________________

Do: Renata Piwko-Wolny
Przewodnicząca Zarządu Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów


Szanowni Pani, W pełni zdajemy sobie sprawę jak dużym utrudnieniem dla mieszkańców  jest przebudowa ul. Miłoszyckiej, jednakże okres zimowy (styczeń – luty) uniemożliwił wykonywanie robót.
Ocieplenie pod koniec lutego nie oznaczało, że automatycznie , z dnia na dzień, prace na budowie mogły ruszyć całym frontem.  Przede wszystkim dla prawidłowego i rzetelnego wykonania robót instalacyjnych i budowlanych musiał odtajać grunt zamarznięty na głębokość 60-70 cm.

Ważnym czynnikiem opóźniającym wykonywanie robót był również objazd przez ul. Ludową, który trzeba było zamknąć z powodu roztopów i zalania przez wody Widawy. Prowadzenie prac w szerokim zakresie bez tego objazdu sparaliżowałoby całkiem komunikację na ul. Miłoszyckiej i Swojczyckiej na odcinku od ul. Ludowej do mostu Strachocińskiego. Obecnie prace nabrały tempa, w stosunku do grudnia 2016 zaangażowanie wykonawcy wzrosło o 100%. Po Państwa monitach, Wrocławskie Inwestycje wzmogły także nadzór, który egzekwuje zaangażowanie wykonawcy.
Wszystkie prace związane z wykonaniem sieci sanitarnej i wod-kan, w tym również związanych z usuwaniem kolizji będą wykonane do końca miesiąca marca.
 
W kwietniu planowane jest układanie nawierzchni jezdni. Nawierzchnia ul. Miłoszyckiej została zaprojektowana jako nawierzchnia „cicha” tzn. zawierająca domieszkę gumy. Technologia jej wykonania wymaga temperatury średnio-dobowej powyżej 10 st. C a takich warunków nie było od końca października 2016 do dnia dzisiejszego.
Wykonawca został zobligowany do  dotrzymania terminu przywrócenia ruchu na ulicy Miłoszyckiej i Swojczyckiej w miesiącu kwietniu. 

Pozdrawiam serdecznie

Elżbieta   Urbanek
Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki


0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *