//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Od 1 sierpnia pociągi wróciły na tory!

ETF Polska Sp. z o.o. informuje, iż od dnia 01.08.2020r. nastąpiło otwarcie dla ruchu pociągowego (towarowego) LK 292 na odcinku Jelcz Laskowice – Wrocław Swojczyce.

Otwarcie linii nastąpiło w ramach projektu pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej 292 na odcinku Jelcz Miłoszyce – Wrocław Sołtysowice w celu przywrócenia przewozów pasażerskich we WrOF” część A zamówienia.

Na otwartym odcinku linii są realizowane głównie przejazdy do bazy paliw Orlen na Swojczycach. W związku z tym apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na wszystkich przejazdach kolejowych w obrębie naszych osiedli. Remonty przejazdów na ul. Swojczyckiej i Mydlanej oraz na ul. Strachocińskiej zostały już zakończone. Na pozostałych przejazdach pojawiły się znaki STOP, które nakazują bezwarunkowe zatrzymanie przed przejazdem. Obecnie prowadzone są jeszcze prace przy pozostałym niezbędnym oznakowaniu oraz montowane są zapory na przejeździe przy ul. Strachocińskiej.

Fotografia: Mateusz Lewandowski – pl.misc.kolej.foto

Rewitalizacja linii trwa nadal, oznacza to, że nadal są prowadzone prace przy budowie przystanków kolejowych oraz pozostałej infrastruktury niezbędnej do przywrócenia również połączeń pasażerskich. Połączenia takie pojawią się nie wcześniej niż w drugiej połowie 2021 roku.

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *