//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Nowy rozkład jazdy PKP 2017/2018 już obowiązuje

W niedzielę, 10 grudnia 2017 roku zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy PKP 2017/18. Najważniejsze zmiany w ofercie Kolei Dolnośląskich – przewoźnika, który obsługuje połączenia przez nasze osiedla dotyczy właśnie Strachocina, Swojczyc i Wojnowa. Uruchomiona zostaje linia D7, dzięki której wszystkie kursy ze stacji Wrocław Wojnów będą realizowane bezpośrednio do Dworca Głównego i jeszcze dalej do Jelcza Laskowic:

< D7 Biskupice Oławskie – Jelcz – Wrocław Główny – Wrocław Wojnów >

Koleje Dolnośląskie: Największe zmiany nastąpią na linii z Jelcza do Wrocławia, która zostanie połączona z dotychczasową linią D17 Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej. Oznacza to, że pociągi z Jelcza w dni robocze nie będą kończyć biegu na stacji Wrocław Główny, lecz będą jechać dalej, umożliwiając wysiadanie na stacjach Mikołajów, Nadodrze, czy Sołtysowice – co ułatwi dojazd bezpośrednio do miejsc pracy i nauki. Z drugiej strony, poprawi to znacząco dojazd mieszkańcom Wojnowa, Kowal czy Swojczyc – wszystkie pociągi Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej będą umożliwiały dojazd do dworca Głównego. Liczba pociągów wzrośnie – od strony Jelcza z 16 do 18 par połączeń, z Wojnowa – z 13 na 14 par. Jeden z porannych pociągów zostanie wydłużony do granicy województwa – stacji w Biskupicach Oławskich.

Więcej informacji o zmianach w nowym rozkładzie jazdy na stronie KD – LINK

Aktualne informacje o wszelkich zmianach dotyczących połączeń kolei aglomeracyjnej jak zawsze na bieżąco znajdą Państwo na naszej stronie.

Warto również przeczytać: Zamiast jazdy w korkach wybierz pociąg!

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *