22/09/2023
AktualnościInwestycje

Nowe Mosty Chrobrego o krok bliżej! Czy tym razem się uda?

Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła w dniu dzisiejszym otwarcie ofert w przetargu na budowę nowych mostów Chrobrego. Teraz trwa sprawdzanie propozycji złożonych przez wykonawców pod względem formalnym. Do Wrocławskich Inwestycji wpłynęło 8 ofert od firm zainteresowanych budową tych przepraw.:

Zakres inwestycji obejmuje budowę nowych mostów o przyjętych nazwach: most Południowy (nad kanałem przeciwpowodziowym) i most Północny (nad kanałem żeglugowym). Most Południowy będzie liczył 153,51 m długości całkowitej, z kolei Północny – 75,30 m.

Nowe mosty powstaną obok istniejących starych przepraw i połączą Sępolno ze Swojczycami – w ciągu drogi wojewódzkiej 455. Na mostach będzie torowisko tramwajowe. W przyszłości pojadą po nim tramwaje z Sępolna na Swojczyce.

W ramach tej inwestycji wykonawca przebuduje m.in. układ drogowy łączący z ulicami Marco Polo, Monopolową oraz Monte Cassino. Kwota jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na inwestycję to 65 mln zł, możliwe jest zwiększenie finansowania przez zamawiającego.

Mamy więc nadzieję, że niemal po dwóch latach uda się w końcu wyłonić wykonawcę nowej przeprawy i budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Dokumentacja przetargowa dostępna w linku: http://www.wi.wroc.pl/html/przetargi/p_68_2019/index.html

1 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *