01/10/2023
Inwestycje

Notatka ze spotkania RO-Skanska (strona Skanska)

road landscape nature sky
Photo by Pixabay on Pexels.com

Przedstawiamy Państwu – jako uzupełnienie poprzedniej wiadomości z 20.10 – notatkę przesłaną przez firmę Skanska.  Podsumowanie czwartkowego spotkania (20.10.2016), na którym obecni byli przedstawiciele Rady Osiedla Strachocin-Wojnów, osoba reprezentująca mieszkańców ulicy Chałupniczej oraz Wykonawcy.

Ustalono, że od 24.10.2016 do 28.10.2016 na ulicy Chałupniczej zostaną zintensyfikowane prace, polegające na wykorytowaniu, zastabilizowaniu i rozłożeniu kruszywa w obrębie jezdni oraz zostanie wykorytowany i zatłuczniowany chodnik łączący ulicę Chałupniczą z ulicą Swojczycką. Mamy świadomość, że roboty te są konieczne do wykonania, aby zarówno dotrzymać terminów realizacyjnych, ale także, a w zasadzie w chwili obecnej przede wszystkim z uwagi na zbliżające się święto Wszystkich Świętych.

Rozumiem, że osoby uczestniczące w spotkaniu mają świadomość, że przyszły tydzień będzie wymagał zarówno maksymalnego zaangażowania ze strony budowy w organizowanie prac, by szły one możliwie szybko i bezpiecznie, ale również zrozumienia ze strony mieszkańców na utrudnienia, które mogą się pojawić. 

Wspólny wysiłek w najbliższych dniach pozwoli na przeprowadzenie prac, które skutecznie poprawią warunki dojazdu z ulicy Swojczyckiej do ulicy Chałupniczej, zwiększą jej przepustowość w okresie świątecznym, ale także mają na celu poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie zarówno osób poruszających się samochodami, jak i pieszych. Po zakończeniu prac konstrukcyjnych jezdnia zostanie obarierowana, a ciąg pieszy w sposób widoczny oznakowany i oddzielony od ulicy. Jednocześnie, aby wlać trochę optymizmu w serca okolicznych mieszkańców informujemy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby na przełomie listopada i grudnia na przedmiotowym odcinku została ułożona nawierzchnia bitumiczna (ulica Chałupnicza, część ronda i odcinek od ronda w kierunku ulicy Swojczyckiej numer 135b).

Zostali Państwo również  poinformowani na spotkaniu, że prace na obszarze ulicy Swojczyckiej od centrum w kierunku ulicy Chałupniczej na tę chwilę nie są realizowane, ponieważ podczas robót natrafiono na niezinwentaryzowany, a strategiczny dla tej części Wrocławia kanał tłoczny sanitarny wybudowany w 1904 roku.

Zarówno Zamawiający, jak i Projektanci intensywnie pracują, aby sieci (nowa kanalizacja deszczowa i sanitarna), które kolidują z tym kanałem znalazły nową lokalizację, i  możliwie najszybciej dostarczyć nam dokumentację wykonawczą umożliwiającą przystąpienie do realizacji.
Z mojej strony jest prośba, aby na Państwa stronie internetowej znalazła się informacja o zbliżających się utrudnieniach na ulicy Chałupniczej oraz elementy, które były poruszane na spotkaniu, a mogą być istotne z punktu widzenia mieszkańców. Oczywiście Wykonawca, zapewnia, że będzie reagował na wszelkie informacje ze strony Rady Osiedla oraz minimalizował uciążliwość związaną ze swoją działalnością.

W razie potrzeby jesteśmy do Państwa dyspozycji. 

Tomasz Staruchowicz  – Kierownik budowy 

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *