//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Na przejściu koło Leśnej powinno być bezpieczniej…

Otrzymaliśmy odpowiedź z Wydziału Inżynierii Miejskiej na nasze pismo w sprawie przejścia dla pieszych na ul. Strachocińskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Leśną – Pismo w sprawie montażu progów zwalniających na ul. Strachocińskiej. 

Przypomnijmy, że miejsce to od dawna jest szczególnie niebezpieczne, wjeżdżający od strony Wschodniej Obwodnicy Wrocławia kierowcy nie respektują w ogóle prędkości jaka obowiązuje w terenie zabudowanym i zachowują się na tym odcinku ulicy jakby nadal jechali obwodnicą. Skutkuje to wieloma niebezpiecznymi sytuacjami, szczególnie z udziałem pieszych, którzy albo są ignorowani przez jadące pojazdy, albo przechodząc przez to przejście nie rzadko ryzykują własnym życiem. 

Niestety nie ma w chwili obecnej zgody na montaż progów zwalniających w tym miejscu ze względu na status ul. Strachocińskiej jako drogi wojewódzkiej nr 455 i przepisy, które nie dopuszczają montażu progów na tego typu drogach. Zaakceptowano natomiast inne nasze wnioski mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych włącznie z ograniczeniem prędkości na tym odcinku drogi do 40km/h oraz korektę oznakowania poziomego na wysokości przedmiotowego przejścia. 

Pełna odpowiedź z WIM w linku poniżej:

Pismo z WIM z dn. 16.03.2017


0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *