22/09/2023
AktualnościMPZP

MPZP ul. Włościańskiej – protest mieszkańców

Sprawa spornej lokalizacji drogi KDD1 przebiegającej po działkach mieszkańców ulicy Włościańskiej, będzie jedną ze spraw podczas spotkania Zarządu i Rady Osiedla z Prezydentem Rafałem Dutkiewiczem, do którego Rada Osiedla przygotowuje się w najbliższym czasie.
Problem niekorzystnego przebiegu planowanej drogi dotyka sporej części mieszkańców Włościańskiej po północnej jej stronie (działki o numeracji parzystej dotykające linii kolejowej). Będziemy wspierać interesy wszystkich mieszkańców i apelować o zmianę przebiegu tej drogi, w taki sposób, aby nie naruszać interesów mieszkańców mających niestety rozbieżne zdanie w tej kwestii. Część działek nie powinna podlegać sztucznemu podziałowi podczas planowania tej drogi, ponieważ ich właściciele deklarują jasno, że nie planują tam żadnych inwestycji. Natomiast w części, która będzie podlegała rozszerzeniu zabudowy powinno się taka możliwość stworzyć. Ufamy, że Pan Prezydent pochyli się nad uwagami mieszkańców i RO, w sposób umożliwiający wyjście z tej sytuacji i rozstrzygający na korzyść wszystkich mieszkańców np. w trybie odwoławczym.


Urzędnikom, którzy twierdzą, że planowana droga nie będzie nosić znamion „dzikiego objazdu” dla Strachocińskiej dedykujemy naszą walkę z objazdami właśnie w ciągu ulicy Włościańskiej, które zakończyło się zablokowaniem możliwości przejazdu już wiele lat temu. Trzeba za przykład podać także ulicę Rolniczą i Mikołowską, na których dzieją się dantejskie sceny. Proszę ruszyć w teren, ponieważ z wysokości urzędu nie da się wszystkiego doświadczyć.

Plan jest potrzebny, bo zapobiega na naszym obszarze zabudowie developerskiej i porządkuje sprawy zabudowy. I to nie ulega najmniejszej wątpliwości, po to został wdrożony. Intencją Rady Osiedla nie może być uchylenie całego planu, bo to godzi w szerszy interes społeczny i lokalny. Natomiast organy mogą uchylać plany w całości lub częściowo, bo są znane takie wyroki sądowe. Jeśli plan wróci np. w części która jest tematem tej dyskusji zaskarżony do dalszych prac, to trafi ponownie do urbanistów miejskich.

Link do dyskusji na profilu osiedli na FB – https:https://www.facebook.com/swojczyce/posts/1811543702195533//www.facebook.com/swojczyce/posts/1811543702195533

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *