//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Księga Która Przetrwała Wieki – Wystawa

W imieniu Centrum Chrześcijańskiego ze Swojczyc zapraszamy na niecodzienną wystawę o historii Biblii. Wystawę będzie można oglądać w terminie 23 X – 28 X 2017. WSTĘP WOLNY, po uprzedniej rejestracji. Przyjdź i przekonaj się, w jaki sposób księga, która została spisana dziesiątki wieków temu, przetrwała do dzisiaj! Przezwyciężyła ona nie tylko próbę czasu, ale co więcej, pozostała pierwsza na światowej liście bestsellerów, przy szacunkowym łącznym nakładzie 5 miliardów sprzedanych egzemplarzy, według Księgi rekordów Guinnessa. Przyjdź i poznaj historię Biblii.

Wystawa przedstawia 3500 lat historii Pisma Świętego. Począwszy od najstarszych znalezisk w Qumran, poprzez znane wydania Pisma: Septuagintę, Wulgatę i pierwszą drukowaną Biblię Gutenberga, po Pisma Erazma z Rotterdamu, Lutra i aż po współczesne wydania Biblii. W ramach wystawy obejrzeć można oryginalne artefakty oraz samemu obsłużyć replikę prasy Gutenberga.

Wszystkich zgromadzonych tutaj eksponatów można dotknąć – kamienne tablice, zwoje papirusu, zapisane na zwierzęcej skórze Pisma Hebrajskie, czy zadrukowany papier czerpany. Wystawa odbywa się w formie oprowadzania z przewodnikiem. Czas oprowadzania to około 45 min.

Dla osób indywidualnych, wystawa będzie dostępna od poniedziałku (23 X) do piątku (27 X) w godz. 16:00 – 19:00 oraz w sobotę (28 X) w godz. 10:00 – 19:00. Dostępne oprowadzanie w języku angielskim lub niemieckim – po uprzedniej rejestracji telefonicznej lub e-mailowej. 

Formularz rejestracjihttp://goo.gl/BY9eZ3
Rejestracja e-mailkontakt@wroclaw.kwch.org
Rejestracja telefoniczna: 796 264 917

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *