22/09/2023
Inwestycje

Korespondencja w sprawie wyznaczenia nowego przejścia dla pieszych…

Korespondencja w sprawie wyznaczenia nowego przejścia dla pieszych na ul. Strachocińskiej wysłana do Wydziału Inżynierii Miejskiej w dniu 04 listopad 2014 roku:

Wydział Inżynierii Miejskiej
Ul. Gabrieli Zapolskiej 2/4
50-032 Wrocław

Dotyczy: Wyznaczenia przejścia dla pieszych na ul. Strachocińskiej

Rada Osiedla Swojczyce – Strachocin – Wojnów zwraca się z prośbą o wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych na ul. Strachocińskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Przy Torze pomiędzy Urzędem Pocztowym przy ul. Strachocińska 172, a stacją transformatorową zlokalizowaną na rogu ul. Strachocińskiej i Przy Torze vis a vis posesji nr 167-169.

W miejscu tym regularnie odbywa się ruch pieszych z przystanku autobusowego zlokalizowanego przy SP nr 53 (Przystanek Smocza Słupek: 24713) w kierunku Osiedla Truskawkowego (ulice Gitarowa i Perkusyjna) jak również do mieszczącego się w budynku nr 172 Urzędu Pocztowego. Wielokrotnie w tym właśnie miejscu dochodziło już do newralgicznych sytuacji z udziałem pieszych oraz pojazdów poruszających się ruchliwą ulicą Strachocińską.
Powstanie tam przejścia dla pieszych zdecydowanie poprawi zatem bezpieczeństwo pieszych i innych użytkowników drogi. Ułatwi to również w godzinach szczytu komunikacyjnego wyjazd z Osiedla Truskawkowego z ul. Przy Torze w lewo w ul. Strachocińską w kierunku Kamieńca Wrocławskiego. Obecnie przy dużym natężeniu ruchu wyjazd taki często graniczy z cudem i zależny jest od dobrej woli jadących ul. Strachocińską

Z poważaniem    

Mariusz Tokarz – Wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla

1 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *