21/09/2023
InwestycjeKomunikacja

Konsultacje społeczne – Rolnicza!!!

Szanowni Państwo. 

Ponownie – na wniosek części mieszkańców – otwieramy dyskusję i konsultacje w sprawie doraźnego upłynnienia ruchu porannego na osi Strachocińska->Swojczycka.

Sytuacja jest dramatyczna, i wszyscy doskonale wiemy, że winne są tu m.in. wieloletnie zaniedbania ze strony miasta na płaszczyźnie alternatywnego dojazdu/wyjazdu z osiedli. Od 2013 roku uporczywie alarmowaliśmy magistrat i władze województwa o eskalacji problemu, szukając możliwości rozpoczęcia prac nad budową m.in Trasy Swojczyckiej, uruchomieniem kolei aglomeracyjnej czy przyspieszeniem prac przy WOW. Sytuacja na dzień dzisiejszy jest taka, że tymczasowo musimy uciekać się do rozwiązań zastępczych, aby móc normalnie funkcjonować. Jednym z nich, zaproponowanym i wstępnie opracowanym przez Wydział Inżynierii Miejskiej , jest zniwelowanie zjawiska nadmiernego włączania się do ruchu na ulicy Strachocińskiej w szczycie porannym. 

Miejscami newralgicznymi są styk ulic Strachocińska/Mikołowska oraz Strachocińska/Wilczycka. Ponieważ pierwsza z propozycji WIM – wprowadzenie jednego kierunku w ulicy Narciarskiej – nie spotkała się z przychylnością części z Państwa, chcemy rozważyć inną, która (w naszej opinii) nie jest tak uciążliwa, a pomoże upłynnić ruch poranny.

Zarząd Osiedla przeprowadził własne wyrywkowe badania w okresie od 18 do 23 stycznia, oraz od 15 do 19 lutego w szczycie porannym (6.30 – 8.30). Z obserwacji wynika, że płynność ruchu na Strachocińskiej jest bardzo niska z uwagi m.in. na włączanie się pojazdów jadących tzw „dzikim objazdem Narciarka-Rolnicza-Mikołowska” w w/w miejscach. Ponadto wpływają do nas skargi mieszkańców ulicy Rolniczej na nadmierny ruch, wniesiono także propozycje całkowitego zamknięcia Rolniczej (wzorem ulicy Włościańskiej).

Dlatego zgodnie z kolejną propozycją WIM rozważany jest jeden kierunek na ulicy Rolniczej od strony miasta od numeru ok. 13-15 do żłobka „Zielony Groszek” (numer 24). Tym samym zapewniony zostanie dogodny dojazd do żłobka zarówno od strony miasta (wyjazd dalej przez Narciarską), a także dojazd od strony Wojnowa (wyjazd przez Narciarską).

Rozwiązanie może być wprowadzone czasowo, a jeśli nie będzie spełniało założeń będziemy wnioskować o jego usunięcie. Prosimy o wyrażaniem opinii w formie komentarzy, maili sekretariat@radaosiedla.wroclaw.pl lub osobiście podczas dyżurów Zarządu w czwartki 18 – 20. Na opinie oczekujemy do dnia 29 lutego.

Proponujemy spotkanie zainteresowanych w dniu 27 lutego o godzinie 14.00. Po tym terminie – wspólnie z Państwem – zostanie podjęta ostateczna decyzja.

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *