//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Konsultacje społeczne na temat organizacji parkowania Swojczyce (Olimpia Port, Nowy Port)

23 maja 2019 r. o godzinie 19:00 w Centrum Aktywności Lokalnej „Rewir Twórczy” odbył się pierwszy etap konsultacji społecznych przygotowany przez Radą Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów na temat organizacji parkowania w nowej części Swojczyc tj. na osiedlach Olimpia Port i Nowy Port. Wcześniej, problem ten, poruszany był także podczas spotkania z Prezydentem Jackiem Sutrykiem i zespołem UM.

W bezpośredniej dyskusji podczas konsultacji wzięło udział ok. 40 mieszkańców naszych osiedli.

Większość mieszkańców była za dość restrykcyjnym ograniczeniem możliwości parkowania poza wyznaczonymi miejscami. Podczas dyskusji została wypracowana następująca koncepcja:

1.ul. Krzysztofa Kolumba: przy chodniku powinny zostać zamontowane ograniczniki parkowania na wjazdach do garaży, tak żeby parkujące samochody nie ograniczały widoczności przy wyjeździe. Przy wjeździe od ul. Swojczyckiej powinien zostać zamontowany próg zwalniający przed przejściem dla pieszych.

2.ul. Marca Polo: powinna zostać wprowadzona strefa zamieszkania. Dodatkowe miejsca parkingowe powinny zostać zorganizowane na jezdni w grupach po 2 miejsca postojowe. Przy Parku Kolumba miejsca te można zrealizować po obu stronach, tak żeby tworzyły szykanę ograniczającą prędkość kierowcom. Na odcinku przy zabudowaniach miejsca te powinny zostać zorganizowane po stronie bulwaru, ze względu na istniejące miejsca parkingowe po stronie zabudowań. Powinny pojawić się ograniczniki parkowania na bulwarze najlepiej w formie kwietników.

3.ul Ferdynanda Magellana: na odcinku od ul. Swojczyckiej do ul. Jamesa Cooka powinien zostać wprowadzony zakaz parkowania po obu stronach jezdni ze względu na ograniczoną widoczność. Na wjeździe od ul. Swojczyckiej powinien zostać zamontowany próg zwalniający. Na odcinku od ul. Jamesa Cooka do ul. Marca Polo powinny zostać utworzone na jezdni miejsca postojowe i do tych miejsc powinno zostać ograniczone parkowanie. Powinny zostać zamontowane ograniczniki, które utrudnią parkowanie.

4.ul. Jamesa Cooka: ze względu na dużą ilość wjazdów parkowanie na tej ulicy powinno zostać ograniczone zakazem parkowania. Powinny zostać zamontowane ograniczniki parkowania (zwłaszcza przy wjazdach)

5.ul. Vasco da Gamy: ze względu na ograniczoną widoczność i dużą ilość wjazdów na odcinku od ul. Ferdynanda Magellana do parku powinien zostać wprowadzony zakaz parkowania. Przy parku powinny zostać utworzone miejsca parkingowe na jezdni w grupach po 2 miejsca postojowe tak żeby tworzyły szykanę ograniczającą prędkość pojazdów. Dalej w kierunku Chałupniczej powinien być jednostronny zakaz po stronie parku. Powinny zostać zamontowane ograniczniki parkowania.

6.ul. Chałupnicza: po stronie cmentarza, aż do ronda Nad Czarną Wodą powinien zostać wprowadzony zakaz parkowania.

Powyższa koncepcja zostanie w najbliższym czasie przedstawiona urzędnikom miejskim w celu weryfikacji możliwości realizacji, wypracowania koncepcji a także dalszych konsultacji z mieszkańcami.

Konsultacje przygotowane zostały przez Radnych Rafała Pietrzaka i Stanisława Piątka, przy wsparciu Renaty Piwko-Wolny i Mariusza Tokarza.

Tekst: Rafał Pietrzak

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Jeden komentarz do “Konsultacje społeczne na temat organizacji parkowania Swojczyce (Olimpia Port, Nowy Port)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *