01/10/2023
AktualnościKolej Aglomeracyjna

Konferencja Kolei Dolnośląskich – #tweetupKD – relacja

W dniu 2 pażdziernika 2017 roku Koleje Dolnośląskie oraz Urząd Marszałkowski zorganizowały w sali sesyjnej Dworca Głównego we Wrocławiu otwartą multimedialną konferencję na temat kolei #tweetupKD

Na liczne pytania publikowane na żywo za pośrednictwem Twittera oraz od gości z sali odpowiadali – członek zarządu województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak oraz członkowie zarządu Kolei Dolnośląskich: Piotr Rachwalski, Cezary Pacamaj i Piotr Malepszak.

Szczegółowy zapis konferencji oraz odpowiedzi na wszystkie pytania znajdą Państwo na Twitterze – #tweetupKD. Głównymi tematami konferencji były zagadnienia dotyczące:

rewitalizacja linii kolejowych w aglomeracji i regionie
nowe Impulsy i uzupełnienie taboru spalinowego
linia Wrocław Główny – Wojnów i nowy rozkład jazdy 17/18
druga hala serwisowa dla taboru Koleje Dolnośląskie S.A.
organizacja komunikacji zastępczej i standardy obsługi
połączenia międzynarodowe

Nie mogło oczywiście zabraknąć pytań dotyczących naszych połączeń na linii D17 oraz planowanego remontu całej linii 292 do Jelcza. Pytaliśmy również o awarie jakie miały miejsce we wrześniu, jak również o przyszły rozkład jazdy, który zacznie obowiązywać od grudnia bieżącego roku oraz zmiany jakich możemy się w związku z tym spodziewać. W imieniu Rady Osiedla pytania zadawał Mariusz Tokarz, odpowiadał Jerzy Michalak:

MT: Kiedy ruszy pełna rewitalizacja lini 292 do Jelcza, czy przerwa w kursowaniu pociągu do Wojnowa jest wtedy konieczna?

JM: niestety na czas remontu będziemy musieli przerwać połączenia. Wydarzy się to prawdopodobnie w X 2018

MT: W nawiązaniu do ostanich awarii pociągów, niestety linia D17 nie jest objęta serwisem SMS (powiadamianie o awariach), brak też innych powiadomień dla pasażerów z naszych osiedli

JM: przepraszam, awarii z naszej strony tam już nie będzie 😉

JM: sprawdzimy D17 pod kątem informowania o awariach

JM: podjęliśmy decyzję o wynajęcia dwóch dodatkowych składów spalinowych (które w razie ewentualnych awarii zastąpią uszkodzony skład obsługujący linię D17)

MT: Jakie zmiany czekają nas wraz z nowym rozkładem jazdy?

JM: od nowego rozkładu jazdy z Wojnowa wszystkie pociągi pojadą do Głównego (do Wojnowa zostanie przedłużona linia D7 kursująca obecnie na trasie Jelcz Laskowice – Dworzec Główny)

JM: tak jak obiecaliśmy od grudnia wszystkie pociągi z Wojnowa pojadą na Dworzec Główny

JM: Liczymy, że od grudnia na wojnowskiej(linii) zwiększą się znacznie potoki pasażerskie

Dalsze rozmowy na temat kolei aglomaracyjnej będziemy kontynuować na kolejnym spotkaniu z Panem Jerzym Michalakiem podczas zaplanowanej na najbliższy czwartek wizyty w Radzie osiedla na Swojczycach. Na spotkaniu poruszymy równiez tematy dotyczące budowy łącznika Wschodniej obwodnicy Wrocławia z Łan do Długołęki jak również zagadnienia dotyczące uchwały antysmogowej.

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *