//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Komunikat „Wrocławskich Inwestycji” w sprawie przebudowy ul. Miłoszyckiej

Na prośbę Zarządu Osiedla spółka „Wrocławskie Inwestycje” będąca odpowiedzialna za realizację zadania „Przebudowa ul. Miłoszyckiej” przesłała komunikat dotyczący aktualnego stanu inwestycji. Poniżej treść korespondencji otrzymanej w dniu dzisiejszym:

Szanowni Państwo!

Dziękujemy za współpracę przy przebudowie ul. Miłoszyckiej. Informujemy, że kontraktowy termin zakończenia inwestycji, to koniec lutego 2017 roku. Zatem formalnie jeszcze on nie upłynął. Niestety, w związku z niesprzyjającą pogodą roboty zostaną wydłużone, najprawdopodobniej do kwietnia. Jak sami Państwo zauważacie, od ponad miesiąca niewiele można było zrobić na placu budowy.

Co do terminów wcześniejszych? Wykonawca, aby nie prowadzić robót wykończeniowych w środku zimy, rzeczywiście przymierzał się do tego by przynajmniej docelową organizację ruchu wdrożyć do grudnia 2016. Na przeszkodzie pojawiły się jednak tzw. kolizje, czyli niezinwentaryzowane w planach elementy infrastruktury podziemnej, które wymuszały zmiany w projekcie, a w tym wypadku czasochłonne są zwłaszcza towarzyszące temu formalności. Liczebność tych kolizji można wytłumaczyć tylko w jeden sposób – ulica Miłoszycka nie była od kilkudziesięciu lat przebudowywana, a stare plany nie zawsze są dokładne. Sprawy nie przyśpieszały także protesty niektórych mieszkańców, dotyczy to zwłaszcza okolic kościoła.

Najmocniej uderzył w nasze plany, odkryty w trakcie budowy ronda na skrzyżowaniu Miłoszyckiej i Swojczyckiej, wiekowy sanitarny kanał tłoczny.  Jego faktyczny przebieg nie zgadzał się z dokumentacją. Jak Państwo z pewnością zaobserwowali, wymusił wstrzymanie robót. Zmuszeni byliśmy znaleźć inne rozwiązania dla sieci zaplanowanych w tym miejscu i sporządzić (wraz ze zdobyciem wszelkich akceptacji) nowy projekt. Tymczasowa organizacja ruchu (objazd w kierunku Swojczyc przez Ludową i Miłoszycką), która ma umożliwić prowadzoną według niego przebudowę, została wprowadzona pod koniec grudnia 2016 r.

Szanowni Państwo, na dokończenie wszystkich prac Wykonawca potrzebuje około 8-10 tygodni. Jednak roboty, które pozostały do wykonania można przeprowadzić tylko przy temperaturze powyżej zera. Dlatego musimy uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości. W tej chwili najcięższym wyzwaniem jest utrzymanie, przy nadciągających roztopach, tymczasowej jezdni ul. Ludowej.  Olbrzymią przeszkodą jest też grunt przemarznięty obecnie do głębokości ok. 60 cm i aby odtajał potrzeba kilkunastu dni dodatnich temperatur. Dlatego w celu przyspieszenia robót, zgodnie z Państwa oczekiwaniami, podjęliśmy decyzję, że jak tylko na dłużej zagoszczą temperatury dodatnie, to Wykonawca w całości dokona jego wymiany.

Przepraszamy za utrudnienia i zapewniamy, że robimy wszystko by je zminimalizować. Mamy nadzieję, że niedogodności towarzyszące inwestycji zrekompensuje powstająca infrastruktura.

Z wyrazami szacunki

……………………………………..
Marek Szempliński
 | Kierownik ds. Public Relations
Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. | ul. Ofiar Oświęcimskich 36 | 50-059 Wrocław

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

2 komentarze do “Komunikat „Wrocławskich Inwestycji” w sprawie przebudowy ul. Miłoszyckiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *