21/09/2023
Inwestycje

Jest nowy przetarg na mosty Chrobrego!

Jest nowy przetarg na mosty Chrobrego!

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły ponowny przetarg na budowę nowych mostów Chrobrego. Wykonawca będzie miał więcej czasu na zrealizowanie tej bardzo ważnej inwestycji (24 miesiące, a nie jak wcześniej 16 miesięcy). Zakres inwestycji obejmuje budowę mostu Południowego (nad kanałem przeciwpowodziowym) i mostu Północnego (nad kanałem żeglugowym). Most Południowy będzie liczył 153,51 m długości całkowitej, z kolei Północny – 75,30 m.

Nowe mosty powstaną obok istniejących starych przepraw i połączą Sępolno ze Swojczycami – w ciągu drogi wojewódzkiej 455. Na mostach będzie torowisko. W przyszłości pojadą po nim tramwaje z Sępolna na Swojczyce. W ramach tej inwestycji wykonawca przebuduje m.in. układ drogowy łączący z ulicami Marco Polo, Monopolową oraz Monte Cassino. Wykonawcy mają czas na składanie ofert do 20 sierpnia.

W pierwszym przetargu zgłosiła się tylko jedna firma. Przetarg został unieważniony, ponieważ najkorzystniejsza oferta przewyższała kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Więcej informacji –  http://www.wi.wroc.pl/html/przetargi/p_46_2019/index.html

1 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *