//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Interwencja Zarządu Osiedla w sprawie ruchu i niebezpiecznych zachowań kierowców ul Strachocińska

Interwencja Zarządu Osiedla w sprawie ruchu i niebezpiecznych zachowań kierowców ul Strachocińska
______________________________________________________________________________________

Straż Miejska Wrocław                                                                                         Wrocław 2014-07-14

Szanowni Państwo, Zarząd Osiedla, a także mieszkańcy naszych osiedli, wielokrotnie podnosili temat łamania przepisów drogowych (w tym nadmierna prędkość czy ruch samochodów ciężarowych powyżej 18 ton). Prosimy zwrócić uwagę na fakt,  że jesteśmy coraz liczniejszymi osiedlami, gdzie ruch pieszy i rowerowy (przy braku ścieżek rowerowych) wzmaga się z miesiąca na miesiąc.  Wzrasta także lawinowo ruch pojazdów na ulicy Strachocińskiej, co związane jest,  nie tylko z nowymi osiedlami w obrębie Wrocławia, ale także z ogromną liczbą samochodów przemieszczających się z gminy Czernica do centrum miasta.
Niepokojący jest także fakt, przytoczony przez Panią Izabelę,  na który wielokrotnie zwracaliśmy uwagę podczas spotkań zarówno z Policją jak i Strażą Miejską – prędkości rozwijane przez uczestników ruchu w porze nocnej są zatrważające. W świetle powyższego, ponownie  wnosimy o zwiększenie i regularność patroli dokonujących pomiarów prędkości pojazdów w ciągu ulicy Strachocińskiej, w porach zarówno nocnych jak i dziennych.

Załącznik : korespondencja mieszkanki osiedla kierowana do Straży Miejskiej ( DW Zarządu Osiedla)

Z poważaniem Renata Piwko – Wolny
Przewodnicząca Zarządu Osiedla
Strachocin-Swojczyce-Wojnów

Dnia Fri, 11 Jul 2014 23:37:31 +0200 napisano:  

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym na  przejściu dla pieszych na ulicy Strachocińskiej (pomiędzy ulicami Wałową i  Błotną) doszło do potrącenia pieszych przez nadjeżdżający samochód. Omal nie  zginęło ośmiomiesięczne niemowlę i jego babcia. To moja córeczka i mama.
Okoliczności zdarzenia są bulwersujące: parę minut po godzinie 10, przed oznakowanym przejściem dla pieszych zatrzymuje się samochód, by przepuścić pieszych. Za nim zatrzymują się kolejne. Po czym jeden z ostatnich postanawia wyprzedzić całą kolumnę samochodów przeciwnym pasem, na skutek czego potrącona  została piesza. Szczęście w nieszczęściu, że zdążyła pchnąć wózek z malutkim dzieckiem w kierunku chodnika. Sama została przy tym uderzona przez samochód  typu bus. Pokuszę się o  twierdzenie, że brawurowa jazda ulicą Strachocińską należy już do codzienności.
W ciągu dnia – m.in. nadmiar samochodów ciężarowych (bardzo często powyżej dozwolonych 18 ton) sprawia, iż cierpiący na deficyt czasu, pędzą na złamanie karku, wyprzedzając wielokrotnie w miejscach niedozwolonych i w skandaliczny wręcz sposób. Zaś w godzinach wieczornych i nocnych odbywają się tu swoiste wyścigi samochodowe, tylko zapomniano, że to nie tor wyścigowy. Faktycznie prosta droga, o dobrej nawierzchni kuszą niejednego, ale należy pamięć, ze nadal to teren zabudowany! O ile ta „uliczna zuchwałość” dotyka jedynie samych sprawców – szaleńców motocyklowych czy samochodowych odpowiedzialnych za własne decyzje, również te na drodze (i w to nie chcę w żaden sposób ingerować), o tyle gdy zagrożone staje się życie i zdrowie zupełnie przypadkowych osób, to nie jestem w stanie biernie się temu przyglądać.
Nadmierna prędkość i brawura sprawiają, że wielu ludzi, zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych, czuje się zagrożonych na ulicy Strachocińskiej, gdzie wielokrotnie dochodziło do wypadków. Wg mojej opinii przejścia dla pieszych są dobrze oznakowane, natomiast prędkość samochodów czy motocyklistów znacznie przekracza dozwolone 50km/h! Czy naprawdę musiałoby dojść do tragedii, aby podjąć działania prewencyjne…? Zdaję sobie sprawę, że postawy ludzkie to element, który zmienić najtrudniej, ale nie robiąc nic, stajemy się cichymi współsprawcami ludzkich dramatów.Bardzo proszę o podjęcie stosownych działań, by zwiększyć bezpieczeństwo na ulicy Strachocińskiej. W razie pytań, proszę o kontakt.
 
Z poważaniem, Izabela Płomińska

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *