//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

III Festyn Parafialny na Strachocinie – Niedziela 11 wrzesień 2011

Zapraszamy na III Festyn Parafialny na Strachocinie organizowany przy Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej- 11 września ul Tatarakowa 1 ( Błonia przy Kościele parafialnym)

Jak co roku w drugą niedzielę września, na osiedlu Strachocin Wrocław odbywać się będzie Piknik Parafialny. Stawiamy na integrację sąsiadów, dobrą zabawę i zbożny cel. W ubiegłym roku zbieraliśmy fundusze na gruntowny remont zaplecza socjalnego i salki przy naszej Parafii. Dzięki hojności naszych mieszkańców i sponsorów udało się zebrać kwotę, która pozwoliła zrealizować nasze zamierzenie. Teraz przyszedł czas na kontynuację zadania! 

W tym roku zbieramy na wyposażenie, urządzenie i uruchomienie świetlicy środowiskowej dla dzieci, młodzieży i seniorów. Mamy nadzieję, że pozwoli nam to uruchomić przestrzeń dostępną dla każdego mieszkańca Strachocina i Wojnowa. Marzymy o tym, aby odbywały się tam zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, fachowa pomoc dydaktyczna, gry i zabawy, Mikołajki, zabawy karnawałowe, dożywianie dla potrzebujących, wigilie dla seniorów. Mamy nadzieję…a Was prosimy o pomoc w jej realizacji.

Kto odwiedzał nasze pikniki w latach ubiegłych wie, ze stawiamy także na promocję zdrowia i bezpieczeństwa. Organizowaliśmy mi.in :zbiórkę krwi, bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet, bezpłatne badania słuchu, prelekcje dla dzieci prowadzone przez Policję i Straż Miejską.
W tym roku mówić będziemy dużo o cukrzycy. Zaprosiliśmy do współpracy firmę Roche Polska i jeden z najprężniej działających portali dla „słodkich” dzieciaczków www.diabetica.pl

Każdy uczestnik Festynu – niezależnie od wieku – będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru we w krwi (który realizowany będzie przy pomocy wyspecjalizowanego sprzętu firmy Roche). Odbędą się dwie prelekcje : dla dorosłych i dla dzieci. Można będzie uzyskać pomoc, poradę i wsparcie ze strony personelu medycznego w kwestii profilaktyki choroby cukrzycowej. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w badania i prelekcjach. Sekcja Ratownictwa Medycznego nauczy nas jak udzielać pierwszej pomocy, odbędą się specjalne pokazy dla dzieci i dla dorosłych. Kolejnym mocnym punktem programu będzie blok programowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który zaprezentuje nam Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Symulator zderzeniowy, alkogogle, troleje, prelekcje i pogadanki dla najmłodszych. Jeśli ktoś ukończył 10 lat a nie ma jeszcze karty rowerowej, będzie mógł przystąpić do egzaminu teoretycznego i praktycznego.

Kto przywiezie ze sobą własny rower będzie mógł go oznakować ( odwiedzą nas Funkcjonariusze z Komisariatu przy Kiełczowskiej) Jeśli Festyn to i Gwiazdy! Po pierwsze Kabaret Ferajna, który swoimi skeczami i piosenkami przeniesie nas na dawne kresy wschodnie, prosto do Lwowa. To prawdziwa gratka, bo Ferajna dużo koncertuje w kraju i za granicą,a dla nas wystąpi z programem specjalnym! Jeśli macie Dziadków lub znajomych, których korzenie wywodzą się z tamtych okolic zaproście ich! Prócz Ferajny odbędzie się spotkanie Lwowiaków na specjalnym stoisku lwowskim. Druga Gwiazda to zespół Soulution&Three Acoustic Band! Światowy repertuar w rockowy, popowo, soulowym wydaniu! Muzyka na żywo – od 17.00 do 20.00!

Nooooo i loteria. WIELKA LOTERIA!

Przygotowaliśmy setki losów, a każdy z nich wygrywa! Można wygrać zabawki, karnety fitness, MP3, galanterię, gry, książki, porcelanę, biżuterię, akcesoria do rowerów, drobne AGD, kosmetyki, naczynia TupperWare i wiele innych! Ze wszystkich zakupionych losów na koniec festynu wylosujemy nagrody główne m.in: rower górski , kominek elektryczny, kurs językowy , karnety OPEN fitness, zegarek szwajcarski!

Każde stoisko gastronomiczne a także loteria jest dziełem mieszkańców, parafian i jest zupełnie NIEKOMERCYJNE! Co to oznacza? Że każda złotówka którą Państwo wydacie na Festynie trafi na nasz cel!

Wszystkie atrakcje – dla wszystkich – są BEZPŁATNE! Na co tylko macie ochotę: gry, zabawy, śpiew, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, lepienie z gliny, baloniki i klowni, dmuchańce, turniej językowy z nagrodami, popcorn, grochówka, kawka, eksperymenty prawdziwych Panów fizyków, koncert, prelekcje i profilaktyka cukrzycy, kabaret, robienie witraży dla dzieci i rodziców, wystawy tematyczne, wspomnienia lwowiaków, symulatory, kiełbaski z grilla i wiele wiele innych – MAMY WSZYSTKO! A na koniec, gdy zapadać zacznie zmrok ok. 19.30 coś specjalnego dla całych rodzin…ale nie możemy Wam powiedzieć, bo to niespodzianka!

Rozpoczynamy Mszą Świętą o 12.30, rozpoczęcie Festynu o 13.30 i bawimy się do 21.00!

Zapraszamy
Organizatorzy!

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *